Gość: marcink
2007-06-27 00:00
praca na studiach
jestem studentem 2 roku Inżynierii Środowiska i chciałbym podjąć pracę, aby zdobyć jakieś doświadczenie i mam w związku z tym kilka pytań:
-szukam pracy jako kreślarz Autocad,najlepiej na początek przerysowywanie rysunków, bo na instalacjach szczerze się jeszcze nie znam.Czy to będzie jedna z najciekawszych ofert dla mnie jako studenta 2 roku?
-ewentualnie myslałem o pracy jako monter instalacji i urządzeń klimatyzacyjnych-do przyuczenia (nie mam doświadczenia,ale mam bardzo dobre zdolności manualne,dużo pracowałem przy montowaniu różnych rzeczy), czy taka praca mi coś da,jakaś wiedze, jakieś świadczenie które może mi się później przydać?
czy jest sens się w to "pakować"?
co znawcy tematu mogli by polecić ,gdzie szukać, czy oprócz tych dwóch opcji gdzieś jeszcze mółbym się w tym momencie doświadczyć, zdobyć choć elementarną wiedzę na temat wentylacji i klimatyzacji?
pozdrawiam
Marcin
Gość: student
2007-06-27 00:00
Re:praca na studiach
zalezy za jaka kase chesz pracowac to popierwsze a po drugie nalezy szukac na poczatek jesli jestes bez doswiadczenia a masz tyllko wiedze ksiazkowa nie wroze niczego dobrego, jkao monter instalacji went klim mozna sie duzo nauczyc bo z ksiazek nie zawsze a zwlaszcza na uczelni. sam studiuje zaocznie i pracuje w tej branzy od kilku lat wiec nic tylko dzialaj chlopie a po skonczeniu studiow bedziesz mial lepszy start
Gość: marcink
2007-06-27 00:00
Re:praca na studiach
wiesz nie chodzi mi o jakaś dużą kasę, jestem z Warszawy,nie wiem ile płacą przy montowaniu,ale min 10 zł by mnie zadowoliło.
jesli pracodawca chce pracownika do przyuczenia to chyba nie trzeba wiele umieć ,wystarczy mieć chęć uczenia się, pewne zdolności monterskie, na początek chyba wystarczy?
na drugim roku to wiedza z zakresu klimatyzacji i wentylacji to prawie żadna, bo jeszcze takich przedmiotów nie było
wiedza moja to taka, że wiem jak wyglądają klimatyzatory,kanały,wiem na jakiej zasadzie ogólnie działają,widziałem jak wyglądają kanały klimat. w budynkach bo na budowie kiedyś pracowałem,ale tak naprawdę nigdy tego nie " dotykałem"
no a gdzieś chciałbym się czegoś nauczyć,gdzieś musi być ten pierwszy raz, od czergoś trzeba zacząc, a nie wydaje mi się że przedmioty na 3 roku dadzą mi aż taką wiedzę,że będę np do montażu tychże instalacji jakoś lepiej przygotowany
może się mylę...i porywam się z motyką na słońce
Gość: grek
2007-06-27 00:00
Re:praca na studiach
jako zapchaj dziura czyli pracownik sezonowy bardzo dobry pomysł. praca przy pracach z zakresu obsługi instalacji budynku to zapraszam matinmarko@o2.pl
Gość: martinmarko@o2.pl
2007-06-27 00:00
Re:praca na studiach
tak jest poprawnie
Gość: Michał
2007-06-28 00:00
Re:praca na studiach
Jesli zaczniesz projektowac instalacje to fajnie. Jesli wbijesz sie na budowe jako "asystent kierownika budowy" to tez fajnie (obie prace = duzy stres). Natomiast jesli masz isc na montera albo cos takiego to daj sobie na luz i baw sie, studiuj, ucz sie i tyle bo jak bedziesz pracowac na budowie jako pomocnik instalatora to sie duzo dziur nakujesz a niezbyt duzo nauczysz ale wybor nalezy do ciebie.
Gość: melasa
2007-07-10 00:00
Re:praca na studiach
Jesli zaczniesz projektowac instalacje to fajnie. Jesli wbijesz sie na budowe jako asystent kierownika budowy to tez fajnie (obie prace = duzy stres). Natomiast jesli masz isc na montera albo cos takiego to daj sobie na luz i baw sie, studiuj, ucz sie i tyle bo jak bedziesz pracowac na budowie jako pomocnik instalatora to sie duzo dziur nakujesz a niezbyt duzo nauczysz ale wybor nalezy do ciebie.
Słusznie