Gość: Roman S.
2006-11-01 00:00
Wentylacja sauny.
Witam mam do realizacji instalację wentylacji mechanicznej w domku jednorodzinnych. Inwestor ma w jednym z pomieszczeń saunę ( całe pomieszczenie - nie tylko kabina ) Nie ma tam żadnego komina do grawitacji.
Moje pytanie brzmi czy mam wprowadzić kanał wyciągowy wentylacji mechanicznej do pomieszczenia??
Dziekuje za pomoc
Roman S.
Gość: longmen
2006-11-01 00:00
Re:Wentylacja sauny.
Do wentylacji sauny nalezy przewidzieć wentylację mechaniczną wyciągową bezpośrednio na zewnątrz obiektu. Zadaniem takiej wentylacji jest przewietrzenie (zwentylowanie) pomieszzenia sauny po jej użyciu. Z wentylacji oczywiście się nie korzysta w momencie korzystania z sauny - jest załączana po wyjściu z sauny. Krotność wymian dla przewietrzania sauny przewidziałbym na poziomie minimum 5 - 6 na godzinę. Dobrze bybyło przewidziać np. czasowe wyłączanie wentylatora - np. po załaczeniu pracuje np. 30 minut i się sam wyłącza - żeby nie trzeba było pamiętać o wyłaczeniu. Oczywiście można wymyśleć różne bajery od strony automatyki w zależności od zasobności portfela klienta.
Gość: Aleks
2014-01-28 16:45
Re: Wentylacja sauny.
A czy taka wentylacje mechaniczną o której piszesz, to robi producent sauny, czy raczej ja po jego wyjściu musze o taką wentylację zadbać we własnym zakresie?
Czytam ostatnio dużo o saunach, m.in u producenta -> http://www.wandex.com.pl/produkcja_saun.html , ale jeszcze nic na cito nie planuję , więc chcę się dowiedzieć tak wstępnie czy wtedy mam brac pod uwagę osobno koszt wentylacji (poza kosztem postawienia sauny)?
Gość: Spednet_pl
2014-03-06 12:24
Re: Wentylacja sauny.
jeżeli chodzi o wentylację sauny to akurat ta powinna być wykonana w sposób prawidłowy,ponieważ dzięki temu zapobiegniemy w przyszłosći gromadzeniu się wilgoci i grzyba,to ważna kwestia. Druga to także dobra izolacja pomieszczenia,tutaj możemy pomóc i doradzić.


www.spednet.pl – pompy ciepła
2015-06-18 13:54
Re: Wentylacja sauny.
W sprawie wentylacji sauny proszę kontaktować się z tą firmą http://www.igan.pl/ Znają się na montowaniu saun, bo zajmują się tym od wielu lat i nie jedną usterkę umieją naprawić.