Gość: mała
2006-01-29 00:00
Uprawnienia projektowe!!
Witam. Będe bardzo wdzięczna za informacje jak można zdobyc uprawnienia projektanta. Kończe studia i co dalej...?? Dzięki:)
Gość: jako
2006-01-30 00:00
Re:Uprawnienia projektowe!!
najpierw idź do izby i weź dziennik praktyk i zarejestruj go. Następnie popracuj rok na budowie i dwa lata w biurze projektów i gotowe. Teraz wystarczy zdać egzamin i masz uprawnienia.
Gość: Projektant
2006-01-30 00:00
Re:Uprawnienia projektowe!!
Dokładnie! Już na studiach postaraj się zdobyć KSIĄŻKĘ PRAKTY dla uprawnień projektowo-wykonawczych (w kazdej okręgowej IZBIE INŻYNIERÓW BUDOWNICTWA). Kończysz studia mgr inż. czy tylko inż.? Zresztą nie ważne :-). Po studiach musisz się zatrudnić w firmie projektowej lub wykonawczej (albo to i to razem :-)) i odbębnić staż. Dobra rada: zrobić to za jednym razem czyli min. dwa lata w dziale projektowym ( z reguły dłużej bo liczy się okres samego projektowania bez inwentaryzacji czy koncepcji - no chyba że będziesz wpisywana na każde projekty :-)) i potem na dwa lata na budowę przy wykonastwie (tu podobnie). Po tym niezbędnym okresie możesz za jednym razem zdobyć uprawnienia bez ograniczen w projektowani - wykonastwie!! Wczęsniej jednak sam egzamin i radziłby uczestnictwo w kursie przygotowaawczym :-). Pozdrawiam.