Gość: sh13
2014-03-09 12:32
Przeniesienie wentylacji a prawo i opinia kominiarza.
Witam.
Mam problem rozmieszczeniem otworów wentylacyjnych. Otwory wentylacyjne kolidują z planowanym sufitem podwieszanym. Chodzi o to, że konieczne będzie przeniesienie kratki i umiejscowienie jej lekko wyżej w stosunku do oryginalnego położenia (około 5 cm).W bloku według planu wykonawczego będzie: instalacja wentylacji mechanicznej wywiewnej mieszkań /nawiew poprzez nawiewniki, wywiew powietrza zużytego następuje z pomieszczeń kuchni oraz łazienek do kanałów zbiorczych, w kuchni dodatkowy przyłącz do okapu kuchennego. Do opisu dołączam rysunek wraz z wizualizacją który najlepiej zobrazuje problem. (link: http://zapodaj.net/dea69b1af1b82.jpg.html )
Pytania:
1. Czy takie przesunięcie kratki do góry nie wpłynie na ciąg?
2. Czy kominiarz w czasie kontroli może stwierdzić niezgodność z normami/przepisami?
3. Które z przedstawionych na rysunku rozwiązań było by lepsze. A) kolanko z rury giętkiej czy B) zastosować przekrój zmiennych przekrojów i kolanko. W tym rozwiązaniu górna krawędź otworów pozostanie na tym samym poziomie.
Proszę o pomoc ponieważ nie chciałbym podjąć błędnej decyzji w czasie wykończenia mieszkania, a na wentylacji i przepisach z nimi związanymi nie znam się w ogóle.

Z góry dziękuję.
Gość: jaca
2014-03-09 21:17
Re: Przeniesienie wentylacji a prawo i opinia kominiarza.
Ad1. nie
Ad2. nie
Ad3. 1