Gość: agnieszka
2005-04-05 00:00
Podzielniki ciepla
Mam problem!Dotyczy on ogrzewnictwa.
Co zrobic(zastosowac),gdy ktos zyczy sobie, aby przed kazdym mieszkaniem zamontowac podzielnik ciepla?Budynek ma wspolna mala kotlownie gazowa ktora zpewnia cwu i co.
Mieszkania do ktorych bedzie doprowadzane cieplo sa w budynku calkowicie przeznaczonym na wynajmowanie mieszkan i dlatego wlasciciel zyczy sobie aby kazdego rozliczac osobno!Prosze o pomoc!
PS.Przepraszam za brak polskich liter ale nie mam ich tu na mojej klawiaturze.
Gość: Flex
2005-04-05 00:00
Re:Podzielniki ciepla
Podzielnik to nie licznik. Opłata całościowa jest taka sama. Jeżeli jakies mieskanie nie będzie ogrzewane to reszta zapłaci więcej. Tak naprawdę w c.o. płaci sie za ciepło wytworzone a nie odebrane.
Gość: Lemon
2005-04-07 00:00
Re:Podzielniki ciepla
1. podzielniki montuje się na grzejnikach, a nie przed mieszkaniem (chyba myślisz o licziku ciepła)
2. opłata za ciepło dostarczane przez MPEC (lub PEC itp) w przypadku liczników ciepła składa się z kilku składników. Jeszcze do niedawna (kilka lat wstecz) nawet w domkach prywatnych (a tym bardziej w budynkach wielorodzinnych) płaciło się za ogrzewanie ze stawki za 1 m2 x powierzchnia mieszkania. Teraz w nowych budynkach instalowane są liczniki ciepła dla poszczególnych mieszkań i koszty liczone ze wskazań licznika głównego i liczników w mieszkaniach - bo są jeszcze części wspólne np. klatki schodowe.
3.Podzielniki kosztów ciepła nie są licznikami ciepła - wskazują tylko szacunkowo na udział zużycia ciepła poszczególych grzejników w całej ilości ciepła dostarczonej do budynku (odczyt z licznika na węźle).
4. Weź pod uwagę "zimne parowanie" poza sezonem grzewczym - naddatek czynnika w ampułce nie załatwia tematu