Gość: Bart
2007-04-03 00:00
Likwidacja grzejnika
Witam
Remontuje mieszkanie i chcialbym zlikwidować kaloryfer,gdyż nie potrzebna jest taka ilość żeberek a co za tym idzie moc grzewcza.W budynku opomiarowanie bylo robione w 1992r, a od tego czasu wymieniono okna na PCV i nastąpiło ocieplenie budynku styropianem 14, zatem zapotrzebowanie na moc grzewczą zminiejszyło sie i to znacznie,toteż jeden kalaoryfer wystarczyłby.
W pomieszczeniu są dwa kaloryfery zasilane z dwoch niezależnych pionów; jeden z nich znjaduje sie z lewej strony pomieszczenia usytuowany jest prostopadle do ściany dylatacyjenj drugi z kolei z prawej strony pokoju. Napisałem pismo do spóldzielni w sprawie likwidacji kaloryfera z lewej strony pomieszczenia i otrzymalem negatywną odpowiedż.Brzmiała ona nastepujaco" podczas opomiarowania instalacji w/w grzejnik był uwzgledniony i jego całkowita likwidacja spowodowałaby zachwianie w sieci układu przepływu czynnika grzejnego".
Z kolei jeśli chciałbym usunąć kaloryfer z prawej strony pomieszcenia to uzyskałbym zgode.CAŁKOWITY BEZSENS.Logicznie patrząc jeśli likwidacja z lewej strony kaloryfera zakłoci przeplyw to z prawej podobnież.
Co w takim przypadku zrobić?Czy ściana dylatacyjna ma wpływ na likwidacje kaloryferu?
Gość: Tom
2007-05-18 00:00
Re:Likwidacja grzejnika
Co ciekawe - jeśli jest załkowicie zamknięty zawór to przez grzejnik nie ma przepływu i "zachwianie" nastepuje tak czy inaczej.
Gość: hydraulik
2007-05-24 00:00
Re:Likwidacja grzejnika
Przepisy i rozumowanie urzędników całkowicie zachwiało moim rozumem ;)
Gość: Piotr
2008-07-10 00:00
Re:Likwidacja grzejnika
drodzy współmieszkańcy lokali spółdzielczych - może ktoś zna spośób jak w legalny sposób pozbyć się niepotrzebnego kaloryfera w kuchni (wisi na nim podzielnik ciepła).