Gość: Krzysiek
2005-01-16 00:00
Dr Leszek Targowski
Witam wszystkich!!! mam ogromny stres przed egzaminem z wentylacji i kilimatyzacji, gdzyż program mojej uczelni sprowadził zajęcia z w/w przedmiotu do jednego semsetru, a materiał, który rzekomo przerobiliśmy jest na 2sem. Jeśli ktoś by posiadał materiały czego można się spodziewać u tego pana w tematach na egzaminie byłbym wdzięczny!!! największy koszmar to obliczanie sieci przewodów i procesy klimatyzacyjne(wykresy it-m, i-x >> jak je rysować??), dostajemy do liczenia jakieś zadania, a na zajęciach nie przerobiliśmy ani jednego!!Zwracając się do w/w doktora z jakim kolwiek problemem słyszy się "pan jest jeszcze w lesie, więc co ja panu pomogę"
Gość: Krzysiek_PW
2005-01-16 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Nie wiem gdzie studjujesz ani jak sobie wyobrażasz zda egz bez znajomości obliczania ww. wykresów. Ja miałem z tym panem zajęcia i co nieco o tym wiem (nie jest lekko). Nie rozumiem również jak możecie mieć egzamin z materiału, którego nie omawiam (coś mi się wydajesz że kręcisz) radze umówić się z kimś i się nauczyć.
A co do tego:
"pan jest jeszcze w lesie, więc co ja panu pomogę"
tu również kręcisz, jest zajęty ale zawsze wytłumaczy jak istnieje jakiś problem, musisz być wyjątkowym studentem ...
Gość: Krzysiek
2005-01-16 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Studiuje w PWSZ w Ciechanowie IŚ, zlę to zrozumiałeś co napisałem bo materiał poszedł cały lecz jest on w normalnych warunkach wykładany w dwóch semestrach, a nam wrzucili na jeden!!!(czytaj: nawał materiału, w małym nakłądzie godzin dydaktycznych).Chętnie bym się z kimś umówił na nauke tego ale w podobnej sytuacji jest wiekszość studentów, mam pojęcie o co w tym chodzi bo zrobiłem sam projekt(obliczanie zysków ciepła i rozdział powietrza) lecz dalej stoje bo nie wiem jak sioe do tego zabrać, np.:wykres Moliera był rzucony na wyświetlacz i tyle, wieć wybacz kolego. Masz racje jestem wyjątkowym studentem bo oczekuje jasnego i rzeczowego przedstawienia materiału, gdyż jestem osobą która nigdy wcześniej nie miała z tym kontaktu, a on traktuje jak byśmy byli po fachu.
Gość: ja
2005-01-16 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Witam,
Jestem z PW, i też uczył mnie dr Targowski.
Po pierwsze - jak znam życie, to nie będziesz mógł pisać egzaminu, bo trzeba mieć zaliczone wszystkie kolokwia i projekty. Tak więc nie przejmuj się egzaminem.
Po drugie - my robiliśmy na studiach inżynierskich program magiisterski (oprócz inż.) - dało się nauczyć i zdać. Jedyny problem jest taki, że szybko wykłada (mówi), ale mnie to nie przeszkadzało. Ważne były notatki z zajęć.
Po trzecie - co do nauki - umów się z kimś ze starszego roku - najlepszy i najtańszy sposób na przyswojenie wiedzy. Ale jeśli rzeczywiście nic nie umiesz, to nawet oni nie będą z Tobą rozmawiać.
Weź się do nauki. Czasami wiedza sama nie wchodzi do głowy i trzeba się pouczyć (czyli trochę wysilić), a nie liczyć że Targowski łaskawie włoży Ci to do głowy.
Powodzenia.
PS. U niego trzeba chodzić na konsultacje z projektem i pytać się o każdą wątpliwość.
Gość: Krzysiek
2005-01-16 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Dzieki za dobre rady, doskonale to rozumię co napisałeś tylko w mojej uczelni jest ten problem że to ja jestem pierwszym rocznkiem czyli najstarszym bo szkoła otworzyła ten kierunek 3 lata temu. notatki z wykładów mam, byłem na wszystkich tylko nie moge pojąc tych cholernych wykresów!
Gość: Krzysiek_PW
2005-01-16 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Gość: Krzysiek
2005-01-17 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
No dzieki, sprawdze zawsze coś się może uda pojąć. Właśnie nie mam możliwości żeby coś się dowiedzieć od starszego roku. Pozdrawiam
Gość: SJ
2005-01-17 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Może faktycznie jest jak mówisz, ale dziś trzeba stawiać na samodzielność!! Nie licz, że wykładowca wszystko przekaże!! Kiedyś usłyszałem to na jednej z Politechnik, a na pytanie dlaczego - bo on nie będzie kształcić konkurencji!! Wykres Moilera -wiadomości w necie, albo podstawowe białe kruki z wentylacji: stary dobry Jan Ferencowicz "Wentylacja i klimatyzacja" str. 11-46; W.P.Jones "Klimatyzacja" str. 20-80. To powinno pomóc na początek. Uczcie się w grupie. To pomaga. Powodzonka
Gość: Krzysiek
2005-01-17 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
No dzieki kolego, no musze tam zajrzec bo siedze dzis od rana nad ta nieszczesną wentylacją i Molierem i cos juz świta, jutro pójde do niego na konsultacje, może coś się rozjaśni. Pozdrawiam
Gość: Lucja
2005-01-18 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
daj moze nr gg lub mail postaram sie wyjasnic ci podstawowe przemiany na i-x to nie jest takie trudne jak sie wydaje mam teraz troche wolnego czasu wiec napisz. Pozdrowionka
Gość: Krzysiek
2005-01-18 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Nio to super!!troche już czaje i-x ale trzeba dopracować, jeszcze i-tm. daje kontakt gg 2863613, mail makinen@poczta.onet.pl pozdro
Gość: Jarek PW
2006-01-18 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Witaj też z Nim mam zajęcia, zasuwa strasznie szybko ale można go poprosić o wytłumaczenie i to robi. Co do wykresu Moliera masz tu link http://www.wentylacja.com.pl/projektowanie/projektowanie.asp?ID=297 pobieżnie zarkałem ale procesy są chyba w miarę dobrze opisane. W ten piątek mam 2 kolosy u niego z sieci przewodów i procesów klimatyzacyjnych a w następny piątek egzamin (mam nadzieję że będę dopuszczony 3 kolosy muszą być zdane i 3 część projektu przynajmniej oddana)
Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem Jarek M
Gość: ana
2006-01-25 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Jarek - jesteś z inżynierskich, czy z magisterskich ??
Gość: Jarek PW
2006-01-26 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
Jestem z zaocznych inżynierskich.
Pozdrawiam Jarek M
Gość: Jarek PW
2006-02-04 00:00
Re:Dr Leszek Targowski
no to 3 kolosy z głowy i 2 części projektu zaliczone!!!!
Teraz tylko zrobić projekt "Sieci przewodów" potem egzamin i z głowy :)