Gość: Krzysztof
2003-03-24 00:00
Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
Witam,
Poszukuje katalogow, na podstawie ktorych moglbym dobrac centrale nawiewna i wywiewna do garazu zbiorowego. Wydajnosc w przyblizeniu 7000 m3/h. Bede wdzieczny za jakies linki. Oczywiscie przegladalem rozne strony, ale na wielu znalazlem centrale "gigantyczne", niezbyt nadajace sie do tego zastosowania.
Gość: ULL
2003-03-25 00:00
Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
VBW Clima [PL], VTS Clima [PL], GEA Klimatyzacja [zagr.], Bovent Flakt [zagr.], PM-Luft [zagr.] .... firm które produkują centralki jest pewnie ponad 100 na polskim rynku (chyba nie szukałeś dokładnie).
Gość: Robert
2003-03-26 00:00
Centrale wentylacyjne Systemair. http://www.systemair.wentylacja.com.pl
Proszę o przesłanie na adres roje@systemair.pl danych celem dobrania centrali. Pozdrawiam Robert.
Gość: Leszek
2003-03-26 00:00
Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
www.vtsclima.com
Proszę o więcej danych. Pomożemy w doborze.
Leszek
Gość: Jacek
2003-03-26 00:00
Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
Zapraszamy do www.ekoklimax.com.pl lub bezpośrednio biuro@ekoklimax.com.pl Centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła w dowolnych konfiguracjach.
Gość: Janusz
2003-03-30 00:00
Re: Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
zajrzyj na stronę Pro-vent.
zobaczna ofertę i ceny.
To jest To!
Gość: ELEKTRA
2003-04-01 00:00
Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
Zaskakuje mnie ze takie firmy jak systemair czy provent proponują klientiowi zakup czegos czego nie wolno zastosowac w garażu. Filozofia "byle tylko sprzedac" a potem niech sie klient martwi dawno przestała byc metodą na zadowonie klienta.
A tobie kolego radzę skontaktowac sie z firmą Venture Industries i niech ci dobiorą wentylator wyciągowy najlepiej z czujnikiem stęzenia spalin. Ewidentnym kretynizmem jest wentylowanie garazu centrala nawiewno- wywiewną
Przy okazji przekaż moje pozdrowienia od ELEKTRY.
POzdr.
Gość: ULL
2003-04-01 00:00
Re: Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
kolego ELEKTRO ! - forum jest miejscem wymiany poglądów ludzi związanych z branżą, są poglądy i osądy słuszne i niesłuszne - w zalezności od wiedzy i doświadczenia zabierającego głos. Staramy się tu nie przeklinać i nie stosować reklamy negatywnej. Nie zawsze sie to udaje :( Ty jesteś przykładem zarówno niewielkiej wiedzy, jaki i kultury osobistej. Do rzeczy. Stosowanie central nawiewno-wywiewnych w garażach jest jak najbardziej uzasadnione: odzyskujemy wówczas ciepło - do ogrzewania przestrzeni garażu. Czujniki CO nie są intergralną częścią centrali i muszą być one zamówione dodatkowo wraz z pozostałymi elementami automatyki. Nie wiem czemu w taki perfidny sposób promujesz firmę Venture Industries - myślę jednak że produkty same sie obronią.
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH doradców technicznych dobierających centrale wentylacyjne.
Gość: Tomek
2003-04-11 00:00
Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
Polecam rozwiązania firmy "Klimor", proszę przesłać dane potrzebne do doboru według których należy dobrać centralę, pomożemy i przedstawimy ofertę.
Zaprazamy.
Gość: waga
2003-05-06 00:00
Re: Re: Re: Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
Do rzeczy. Stosowanie central nawiewno-wywiewnych w garażach jest jak najbardziej uzasadnione: odzyskujemy wówczas ciepło - do ogrzewania przestrzeni garażu. Czujniki CO nie są intergralną częścią centrali i muszą być one zamówione dodatkowo wraz z pozostałymi elementami automatyki.
Ciekawy poglad na odzysk ciepła. A ja mam tylko proste pytanie jak zachowa sie dajmy na to wyminnik krzyzowy ze o obrotowym i glikolu nie wspomne w garazu i temperaturach tam panujacych. No, no, pogratulaowac!. Natomiast idea central wentyalcyjnych w garazu jak najbardziej sluszna, ale prymitywnych bez żadnych odzyskow itp. ale z dwoma wentyaltoryami lub wentylatorem dwubiegowy. I oczywiscie czujnik CO lub kilka jak najbardziej.
Gość: Hemetal
2006-03-10 00:00
Re:Centrale nawiewne / wywiewne do garazu
Hmm... Chyba najprostszym sposobem wentylacji mechanicznej garażu jest wentylacja wywiewna sterowana stężeniem CO (instalacja czujek) - nawiew przez odpowiednio duże otwory w ścianach zewnętrznych. Nie widzę wtedy potrzeby stosowania central wentylacyjnych (czyli właściwie tylko sekcji wentylatorowej centrali) - po prostu dajemy wentylator wywiewny - dachowy lub np. kanałowy, dwubiegowy.
Powyżej chodzi mi np. o garaże pod budynkami mieszkalnymi.
Rozumiem, że argument odzysku ciepła dotyczył np. budynku biurowego, w którym odzysk ciepła polega na wtłaczaniu powietrza wywiewanego z pomieszczeń biurowych do garażu w celu jego ogrzewania ;). Jeśli w garażu stosujemy centrale nawiewne (z nagrzewnicą) i wywiewne, to raczej ciężko tu mówić o oszczędzaniu ciepła.
Zapraszam do dalszej dyskusji na ten temat - akurat mam coś takiego na tapecie (garaż podziemny pod osiedlem mieszkaniowym).