300
268
305
307

Inżynier Sprzedaży

Wentsell Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Ważna do: 30.09.2024 00:00

Opis stanowiska

Jeśli szukasz stabilnej i satysfakcjonującej pracy w renomowanej firmie
z ugruntowaną pozycją na rynku, oferta WentSell Sp. z o.o. jest dla Ciebie idealna. Jako lider w branży HVAC, poszukujemy zmotywowanych i ambitnych osób, które pragną rozwijać się razem z nami. Oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet korzyści, który będzie rósł wraz z Twoim zaangażowaniem i doświadczeniem. Jeśli cenisz sobie przyjazne środowisko pracy, wspierający zespół oraz wysoką kulturę organizacyjną, zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu.

Miejsce pracy: woj. Śląskie, woj. Małopolskie, woj. Podkarpackie, woj. Świętokrzyskie.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
• Bardzo dobra znajomość zagadnień wentylacji mechanicznej oraz aspektów technicznych, programów doboru, materiałów technicznych w zakresie proponowanych rozwiązań dla branży wentylacyjnej,
• Rozwój sprzedaży produktów WENTKAN na rynku polskim,,
• Przeprowadzanie analiz trendów oraz aktualnej sytuacji rynkowej w branży HVAC dla przypisanej grupy produktowej,
• Tworzenie technicznych doborów i ofert techniczno-handlowych, dostosowanych do potrzeb klientów,
• Świadczenie profesjonalnego doradztwa technicznego dla firm instalacyjnych, lokalnych dystrybutorów, generalnych wykonawców, deweloperów oraz inwestorów,
• Aktywne budowanie bazy partnerów biznesowych,
• Utrzymywanie i rozwijanie długofalowych relacji biznesowych z partnerami handlowymi.
• Pomoc w tworzeniu nowych materiałów technicznych oraz artykułów do prasy branżowej, współpraca z Działem Marketingu i Dyrektorem Technicznym w ramach wielokanałowej komunikacji marketingowej,
• Czynny udział w procesach certyfikacji produktów, zapewniających zgodność z obowiązującymi normami,

Wymagania

• Preferowane wyższe wykształcenie techniczne. Mile widziane kierunki związane
z inżynierią środowiska, klimatyzacją, wentylacją lub chłodnictwem.
• Minimum 3 lata doświadczenia w sprzedaży, szczególnie w branży HVAC lub pokrewnej,
• Dobra znajomość zagadnień związanych z wentylacją mechaniczną i systemami HVAC,
• Umiejętność rozumienia dokumentacji technicznej oraz przeprowadzania podstawowych doborów technicznych,
• Doświadczenie w prowadzeniu negocjacji handlowych oraz w budowaniu długotrwałych relacji z klientami,
• Zdolność do identyfikowania potrzeb klientów i proponowania odpowiednich rozwiązań technicznych,
• Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne,
• Samodzielność, pro aktywność i umiejętność organizacji pracy własnej,
• Orientacja na osiąganie celów sprzedażowych,
• Biegła znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excela i PowerPointa,
• Mile widziana znajomość systemów CRM oraz oprogramowania wspomagającego sprzedaż,
• Gotowość do podróży służbowych, prawo jazdy kategorii B.

Oferujemy

• Atrakcyjne wynagrodzenie podstawowe plus system premiowy oparty na wynikach sprzedażowych,
• Bonusy za osiąganie i przekraczanie celów sprzedażowych,
• Umowa o pracę i gwarancja stabilności zatrudnienia w rozwijającej się firmie z ugruntowaną pozycją na rynku,
• Jasna ścieżka kariery i możliwość awansu na wyższe stanowiska, takie jak regionalny kierownik sprzedaży,
• Dostęp do szkoleń i kursów (np. w zakresie technik sprzedaży, nowości technologicznych w branży HVAC),
• Samochód służbowy,
• Możliwość elastycznego planowania czasu pracy, co pozwala na lepsze zarządzanie spotkaniami z klientami oraz obowiązkami osobistymi,
• Opcje pracy zdalnej oraz nowoczesne narzędzia pracy, takie jak laptop, telefon komórkowy, dostęp do systemów CRM, które ułatwiają organizację pracy i komunikację,
• Wsparcie techniczne i merytoryczne od zespołu, w tym szkolenia produktowe oraz dostęp do bazy wiedzy,
• Praca w firmie o dobrej reputacji, która ceni etykę zawodową, innowacyjność i dbałość o środowisko

782265155