Połączenie Centrum Klima oraz grupy Lindab było największą od wielu lat konsolidacją na polskim rynku HVAC. Zgodnie z postanowieniami umowy o przyłączeniu Centrum Klima SA do szwedzkiej grupy Lindab, zmianie ulegnie także Zarząd Spółki.

Zmiany w Zarządzie Centrum Klima
Od września 2013 stanowisko Dyrektora Zarządzającego obejmie Pascal Gelugne (dotychczas zarządzający całością działań Lindab na terenie Francji).

Pascal Gelugne
Pascal Gelugne jest absolwentem amerykańskiego Bethel College na kierunku Business Administration. Posiada 18-letnie doświadczenie w sprzedaży oraz zarządzaniu spółkami z branży HVAC m.in. tak znanych marek, jak: Fläkt, ABB, czy Outokumpu. W strukturach Lindab pracuje od 2007 roku. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci, miłośnikiem golfa oraz pasjonatem nowych wyzwań.Obecny Prezes Zarządu, Marek Perendyk od września będzie kontynuował swoją karierę w grupie Lindab przy wybranych projektach we współpracy z Nilsem-Johanem Anderssonem, szefem segmentu wentylacyjnego Grupy Lindab. Wojciech Jakrzewski, V-ce Prezes Zarządu z końcem października 2013 przejdzie na emeryturę.

- Najbliższe miesiące zamierzam poświęcić na wdrożenie mojego następcy we wszystkie procesy, tak by zmiana kierownictwa była płynna, a dotychczasowa strategia Centrum Klima wobec dostawców i klientów była kontynuowana - mówi Marek Perendyk. - Jestem przekonany, że mój następca pozwoli firmie święcić kolejne sukcesy na rynku polskim i europejskim.

Centrum Klima, będąca od maja 2012 częścią szwedzkiej grupy Lindab, kontynuuje wzrost i w pierwszym półroczu 2013 roku zanotowała najwyższy w swojej historii obrót wysokości 46,92 mln zł, pomimo dość słabej sytuacji branży HVAC w Polsce.