Grupa Maxi Di Srl wybrała Arneg do opracowania całego systemu chłodzenia żywności i wyposażyła swój nowy sklep w prowincji Vicenza w szafy chłodnicze Arneg.

Celem Maxi Di było stworzenie przyjaznego dla środowiska systemu, wykorzystującego gaz o zerowym wpływie, a jednocześnie zapewniającego najwyższą wydajność na rynku. Po zdefiniowaniu zadania oraz opracowaniu rozwiązania dostosowanego do potrzeb klienta, Arneg zdecydował się zaangażować CAREL w projekt, poszukując innowacyjnej technologii eżektora modulującego, aby pomóc spełnić ambitne plany.

W przypadku szafy sprężarkowej CO2, sterowanej pRack pR300T, zastosowano trzy eżektory modulacyjne Carel EmJ o łącznej mocy 185kW. To rozwiązanie gwarantuje oszczędność energii w okresie do 25%, gdy temperatura zewnętrzna jest wyższa, ale także zimą, dzięki systemowi odzysku ciepła, który zapewnia ogrzewanie wewnątrz budynku. Ważną cechą eżektora jest ciągła modulacja, która poprzez dedykowane algorytmy sterowania pozwala systemowi na ciągłe dostosowywanie się do zmian warunków pracy typowych dla systemów chłodniczych.

- Od lat Arneg skutecznie współpracuje z CAREL w partnerstwie opartym na wzajemnej wymianie. Badania i innowacje technologiczne pozwoliły nam z czasem oferować coraz bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska rozwiązania, tak jak w supermarkecie Famila w Lonigo - komentuje Enrico Zambotto, dyrektor ds. Chłodnictwa w Arneg. - Jako dowód tego, ile inwestujemy w tę technologię, wprowadzamy teraz eżektory w innych instalacjach, zawsze przy użyciu naturalnych czynników chłodniczych, w wielu sklepach we Włoszech – dodaje.

 

Dowiedz się więcej