Nowoczesne urządzenie o kompaktowych rozmiarach integruje rozległe systemy klimatyzacji VRF z inteligentnym interfejsem zarządzania nowoczesnymi budynkami BMS (ang. Building Management System).

Zarządzaj klimatyzacją w nowoczesnym budynku z modułem komunikacyjnym MODBUS

Moduł przeznaczony jest do wymiany i transferu danych komunikacji między monitorującym komputerem automatyki budynkowej, a systemem klimatyzacji. Zapewniając kompleksowy podgląd działania wszystkich jednostek w czasie rzeczywistym, pozwala na zarządzanie maksymalnie 16 systemami, w skład których może wchodzić aż 128 jednostek wewnętrznych – w tym ściennych, kasetonowych i kanałowych. Zastosowane komponenty i rozwiązania umożliwiają podłączenie do sieci 255 modułów, działających w obrębie jednej magistrali MODBUS. Umożliwia to zarządzanie procesami zachodzącymi w wielu jednostkach jednocześnie, nawet w przypadku rozległych inwestycji komercyjnych.

Rozwiązanie MODBUS od TOSOT gwarantuje automatyczną reakcję w czasie rzeczywistym – steruje włączaniem i wyłączaniem jednostek, zmianą trybu pracy oraz prędkości pracy wentylatora. Moduł komunikacyjny MODBUS może być zintegrowany i wykorzystany do zarządzania wszystkimi systemami działającymi w oparciu o technologię VRF – tj. TMV 5, TMV Heat Recovery, TMV Home, TMV Mini, a także powietrzno-wodnymi pompami ciepła od TOSOT.

 

Dowiedz się więcej