Wodne nagrzewnice powietrza są popularnym rozwiązaniem ze względu na niskie koszty inwestycyjne oraz swoją skuteczność.

W zbliżającym się sezonie grzewczym warto poznać wszystkie korzyści związane z ofertą FLOWAIR. Na początek warto jednak przypomnieć, w jaki sposób działają nagrzewnice oraz jakie są plusy związane z ogrzewaniem nadmuchowym.

Ogrzewanie nadmuchowe – jak działa?

Oparte na konwekcji wymuszonej, ogrzewanie nadmuchowe to jeden z najbardziej efektywnych systemów ogrzewania pomieszczeń. Powietrze z pomieszczenia zasysane jest przez wentylator nagrzewnicy i kierowane na wymiennik ciepła. Strumień powietrza omywa aluminiowe lamele, odbiera od nich ciepło i ogrzany w ten sposób, trafia strefy, w której przebywają ludzie. Jest to jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania pomieszczeń wielkokubaturowych.

Moc nagrzewnic wodnych zależy od 3 wartości:

  • temperatury powietrza w pomieszczeniu,
  • temperatury czynnika grzewczego oraz jego przepływu,
  • ilości powietrza, jakie przepływa przez nagrzewnicę.

Korzyści związane z ogrzewaniem nadmuchowym: 

  • równomierny rozkład temperatury,
  • szybkie i efektywne ogrzanie pomieszczenia,
  • uniwersalne zastosowanie,
  • niski nakład inwestycyjny.

Potwierdzone parametry i wysoka jakość

W trosce o jakość produktów, firma FLOWAIR współpracuje z międzynarodowym, niezależnym, akredytowanym laboratorium badawczym, w którym przeprowadzono testy nagrzewnic. Wyniki jednoznacznie potwierdzają: na etykiecie jakości zostały umieszczone rzeczywiste parametry techniczne. Eksperci FLOWAIR wychodzą z założenia, że informacje dotyczące mocy, zasięgu czy hałasu urządzeń, są dla potencjalnych klientów kluczowe do świadomego i prawidłowego doboru nagrzewnic wodnych. 

Ułatwiony dobór urządzeń

By ułatwić dobór urządzeń, na stronie internetowej firmy FLOWAIR wdrożono kalkulator mocy grzewczych, który z pomocą „paru kliknięć”, generuje realną moc nagrzewnic LEO w odniesieniu do temperatury powietrza na wlocie do urządzenia, przepływu powietrza oraz temperatury czynnika grzewczego.

 

Dobierz odpowiednią nagrzewnicę!

 

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia pracowników FLOWAIR – skontaktuj się z działem handlowym, przekaż niezbędne informacje dot. obiektu, który ma być ogrzewany, a doradcy pomogą w doborze odpowiedniego modelu. 

Łatwa instalacja

FLOWAIR zadbał o to, by montaż nagrzewnicy był naprawdę prosty. Konsola posiada nawiercone otwory, w zestawie dołączone są śruby mocujące, a na kartonie znajduje się szablon z rozstawem do nawiercenia otworów. 

Klub Instalatora

Klub Instalatora jest platformą internetową, dającą możliwość rejestrowania zakupionych produkty z linii FLOWAIR Basic i otrzymywania gwarantowanej premii pieniężnej w wysokości 50 zł! 

Promocją objęty jest typoszereg ośmiu nagrzewnic wodnych LEO w pakiecie. W zestawie znajdują się: konsola obrotowa, nagrzewnica wodna oraz TS - regulator obrotów z termostatem, tworząc razem kompletny zestaw gotowy do montażu.

By zgarnąć premię na dedykowanej karcie płatniczej wystarczy po zakupie promocyjnego urządzenia zarejestrować się na www.klubinstalatora.com oraz wpisać indywidualny kod promocyjny, znajdujący się na urządzeniu.