Już niebawem, bo 8 kwietnia w Poznaniu rozpoczynają się po dwuletniej przerwie, Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE 2014. Trwać będą one do 11 kwietnia. Wówczas Poznań, nie tylko będzie stolicą Wielkopolski, ale także stolicą instalatorów i projektantów instalacji. Przewidywana spodziewana liczba goszczących - 30 tysięcy. Nie ma co się dziwić, ponieważ przez te 4 dni będzie to miejsce służące kompleksowemu zapoznaniu się z ofertami, będzie to możliwość podjęcia dyskusji i wymiany doświadczeń, będzie to okazja przejrzenia nowości branżowych, produktowych oraz technologicznych.

Zainstaluj się w Poznaniu!
Instalacje dostępne dla wszystkich

Już wkrótce w ponad 500 punktach w całej Polsce rozpocznie się szeroko zakrojona akcja promocyjna targów INSTALACJE. Wszystko dzięki nawiązanej współpracy z hurtowniami instalacyjnymi Bims Plus, Tadmar, Grupy SBS, Instal-Konsorcjum, oraz Grupy ABG, w których dystrybuowane będą bezpłatne zaproszenia na targi. Ponadto Grupa SBS kontynuować będzie niezwykle udany projekt „Akcja Autokarowa”, dzięki której poprzednią edycję wydarzenia odwiedziło ponad 3000 zaproszonych instalatorów i klientów Grupy z całej Polski.

IV edycja Mistrzostw Polski Instalatorów


Rozpoczęty w 2013 roku projekt RoadShow, czyli poszukiwanie najlepszych instalatorów w Polsce, zaowocował ogromną liczbą tych uzdolnionych fachowców, którzy w Poznaniu będą walczyć o miano Mistrza Polski. Eliminacje wyłoniły blisko 100 instalatorów, którzy zmierzą się nie tylko z czasem, ale również dokładnością montażu! Do konkursu można jeszcze dołączyć. Na uczestników czekają jeszcze 32 miejsca pozwalające na walkę o najwyższy tytuł i pobicie rekordowego czasu montażu – 1 minuta, 13 sekund i 60 setnych sekundy – czy ktoś odważy się zdetronizować Waldemara Jackowskiego, obecnego rekordzistę i Mistrza Polski? Dowiemy się już wkrótce, podczas targów INSTALACJE. Warto tutaj nadmienić, że pula nagród konkursu wynosi aż 100 tysięcy złotych, a nowy Mistrz Polski wyjedzie z targów Mercedesem Citan!

Jestem Inteligentny

Ciekawie zapowiada się projekt tworzony z odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Zabezpieczeń SECUREX – Inteligentny Budynek. W dobie astronomicznie szybkiego rozwoju technologii, gdzie zarządzanie całym domem, a nawet budynkiem, odbywa się za pomocą jednego, bezprzewodowego urządzenia, przed instalatorami stawiane są nowe wyzwania. Odpowiednie przygotowanie instalacji i zastosowanie doskonale dobranych do konkretnego projektu urządzeń i elementów w znaczny sposób wpływa na maksymalizację funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa, jednocześnie minimalizując koszty eksploatacji i modernizacji oraz emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Wszystkie oferowane przez wystawców produkty, które znajdują zastosowanie w zintegrowanych systemach zarządzania zostaną w specjalny sposób oznaczone hasłem Jestem Inteligentny – Inteligentny Budynek, ułatwiając zwiedzającym nie tylko znalezienie tych produktów, ale również zasięgnięcia szerszej informacji na ich temat u wystawców targów.

Ciepło systemowe


W tym roku już po raz drugi do grona wydarzeń dołączą również Targi Ciepła Systemowego TCS skierowane do branży ciepłowniczej, które doskonale uzupełnią i rozszerzą ofertę rozwiązań systemowych z zakresu zarządzania energią cieplną w budynkach i elementów składowych takich jak: kotły na paliwo stałe i gazowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne. Targom TCS towarzyszyć będzie konferencja organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, która podejmie tematykę nowoczesnych, efektywnych i ekologicznych technologii w ciepłownictwie systemowym.

Setki nowości rynkowych, oferta tysięcy produktów o zróżnicowanym zastosowaniu i rozwiązaniach technologicznych, a wśród nich perełki – produkty charakteryzujące się szczególną innowacyjnością i jakością wykonania, które zdobyły uznanie w oczach niezwykle wymagającego jury, złożonego z autorytetów w branży – zdobywcy tytuły Złotego Medalu MTP, zmagania finalistów Mistrzostw Polski Instalatorów oraz wiele innych, niezwykle ciekawych atrakcji. Tak w telegraficznym skrócie można przedstawić targi INSTALACJE i odbywające się w tym samym czasie imprezy towarzyszące. Nie sposób opisać wszystkich wydarzeń, które przygotowali organizatorzy, warto zatem zarezerwować sobie czas i stać się częścią jednego z najważniejszych wydarzeń w tegorocznym kalendarzu imprez targowych. Po prostu zainstaluj się w Poznaniu!

Więcej na www.instalacje.mtp.pl. Bilety: www.mtp24.pl

Źródło: ''