Na polskim rynku dostępne są grzejniki radiacyjne, które zapewniają ciepło porównywalne z tym z centralnego ogrzewania. Jeden z nich samoczynnie zmniejsza temperaturę, kiedy nie ma nikogo w domu, jest noc lub podczas wietrzenia. Produkty tego typu to przeciwieństwo grzejników, które zostały zaprojektowane jedynie po to, aby cieszyć oko.

Zaawansowany technologicznie radiator
Alipsis to grzejnik, który posiada najwięcej nowinek technologicznych spośród wszystkich z oferty Atlantic Polska. Dzięki konstrukcji elementu grzewczego wykonanego z żeliwa i obudowie zewnętrznej składającej się ze szklanej płyty czołowej, która pokryta jest cienkowarstwową folią grzewczą, urządzenie posiada bardzo dużą inercję cieplną przypominającą swych charakterem komfort cieplny znany z pieców akumulacyjnych. Rozwiązanie to jest patentem firmy Atlantic o nazwie system STI.

Radiator ten nie wytwarza cały czas ciepła, które zapewnia taką samą temperaturę bez względu na okoliczności, gdyż dzięki czujnikom, wie kiedy ma ona być w pomieszczeniu wyższa, a kiedy niższa. Niestety zdecydowana większość grzejników emituje takie samo ciepło niezależnie od obecności domowników, pory dnia, a także tego czy okna są zamknięte czy otwarte.

Aby zapobiec temu marnowaniu energii konstruktorzy Alipsis wyposażyli go w cyfrowy system regulacji temperatury pomieszczenia Sweet Control, który opiera się na pracy czujników ruchu i światła wykrywających obecność osób i zwierząt, a także porę dnia. Grzejnik samoczynnie obniży temperaturę, gdy sensory nie wykryją ruchu w domu i kiedy zapadnie noc, gdyż nie ma sensu mocno dogrzewać domu, w którym nikogo nie ma lub, gdy wszyscy śpią.

Ok. 15 procent ciepła ucieka z naszych domów przez wymianę powietrza, chodzi o wentylację i wietrzenie. Dlatego kilka modeli grzejników Atlantic Polska, m.in. Alipsis, posiada funkcję wietrzenia, czyli automatyczny system wykrywania otwartych okien. Specjalny czujnik w urządzeniu wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół urządzenia i przerywa jego pracę na określony czas.

Z racji tego, że model ten jest cały biały może być kontrastem na czarnych, fioletowych czy pomarańczowych ścianach lub w zestawieniu z meblami wypoczynkowymi o kolorowej lub wzorzystej tapicerce. Dzięki szklanemu wykończeniu na wysoki połysk podkreśli industrialne wnętrze, w którym będą stalowe i aluminiowe elementy mebli, szklane półki i blaty stołów, posadzki wylewane betonem lub wykładane gresem, a to wszystko w chłodnych odcieniach bieli i szarości.

Warto dodać, że do jednej z aranżacji tego grzejnika wykorzystano Egg Chair, który został zaprojektowany w 1958 r. przez Arne Jacobsena dla Royal Hotel w Kopenhadze i, który jest symbolem duńskiego wzornictwa.

Ceny brutto Alipsis kształtują się następująco: 4 434 zł (1000W), 5 068 zł (1500W) lub 5 701 zł (2000W).