Zymetric przeprowadził drugą w czasach pandemii ankietę, skierowaną do swoich Klientów z branży klimatyzacyjnej. W badaniu wzięły udział 122 osoby, a odpowiedzi zbierane były w okresie 13-31 maj.

Jak przedstawia sie aktualna sytuacja w panstwa firmie

czy wplywaja zapytania na klimatyzacje

czy otrzymuja panstwo zamowienia na klimatyzacje

kto jest najczestszym zleceniodawca

czy obecnie sa realizowane montaze kliamtyzacjiczy obecnie realizowane sa serwisy klimatyzacji

jaki rozwiazan poszukuja panstwa klienci

czy pracownicy przestrzegaja wszelkich srodkow ostroznosci

jak epidemia wplynie na sprzedaz

Dane ankietowanych:

wielkosc firmy

wojewodztwo

Większość firm pracuje cały czas - taki jest główny wniosek, który wynika z ankiet zebranych przez Zymetric. 41% ankietowanych potwierdziło, że otrzymuje zapytania na klimatyzację, natomiast 42,6% dostaje zamówienia (najczęściej od klientów indywidualnych). Aż połowa ankietowanych cały czas montuje klimatyzację, ale 32% ograniczyła zakres prac - podobnie sytuacja ma się w przypadku serwisów. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie jonizatory, filtry HEPA oraz dodatkowe filtry i lampy UV. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że prawie wszystkie firmy (91,8%) stosuje się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - u pozostałych nie ma konieczności ich zachowywania.

Zdania na temat prognozowanej sytuacji sprzedażowej są podzielone. 50,8% twierdzi, że aktualny stan pandemii zmniejszy popyt na klimatyzację, 42,6% zaznaczyło, ze nic się nie zmieni, a 6,6% twierdzi, że sprzedaż się zwiększy. Klienci w dodatkowych uwagach wskazali również, że skutki pandemii będą odczuwalne za dwa miesiące, a póki co to nie pandemia jest problemem a pogoda.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Klientom za wypełnienie ankiety i udział w konkursie. Na wylosowane adresy e-mail została wysłana wiadomość z informacją o wygranej. Gratulujemy!