Nie bez przyczyny mówi się, iż po wystroju mieszkania można poznać osobowość domowników. Niemal nieograniczony dostęp do elementów wyposażenia domu pozwala zaaranżować przestrzeń wedle własnego gustu i potrzeb. Dla wszystkich, którzy marzą o posiadaniu kominka, jednak nie przekonuje ich dostępna na rynku oferta, powstały wkłady kominkowe Optiflame. Pozwalają one na samodzielne dobranie najbardziej odpowiadającej obudowy i tym samym realizację śmiałych i indywidualnych projektów.

Wkład własny w mieszkanie, czyli wkłady kominkowe 20’’, 25’’, 26’’, 30‘’ i 32’’ Optiflame
Lubimy mieć wpływ na to jak wygląda nasze mieszkanie. Nie często korzystamy zatem z pomocy projektantów wnętrz, na których z reguły kosztowne usługi, większość z nas po prostu nie może sobie pozwolić. Wkłady kominkowe umożliwiają własny udział w realizacji planu o wymarzonej aranżacji. Są to bowiem komfortowe rozwiązania dla wszystkich tych, którzy pragną samodzielnie zdecydować o gabarytach i wyglądzie kominka. Dostępność czterech rozmiarów - 20’’, 25’’, 26’’, 30’’, 32’’, ułatwia dostosowanie ich do wybranej przez nas obudowy oraz wielkości aranżowanego pomieszczenia.

Zaprojektuj swój kominek


Wielu z nas marzy o posiadaniu własnego kominka. Jednak nie każdy, ze względu na miejsce zamieszkania, może pozwolić sobie na zainstalowanie tradycyjnego paleniska, które wymaga podłączenia do komina oraz specjalnego systemu wentylacyjnego. Z kolei, dostępne na rynku modele elektryczne nie zawsze odpowiadają naszym kryteriom, związanym z rozmiarem wkładu oraz stylem obudowy. Z myślą o tych, którzy nie chcą zrezygnować z wprowadzenia do wnętrza przyjemnego blasku ognia i chcą mieć udział w zaprojektowaniu kominka, powstały wkłady elektryczne z efektem płonących polan marki Optiflame, dostępne w czterech rozmiarach - 20’’,25’’,26’’, 30’’, 32’’. Wszystkie, wykończone w kolorze głębokiej czerni, mają postać klasycznego wkładu kominkowego z tą różnicą, iż są na prąd. Ich ogromną zaletą jest możliwość zabudowania w dowolnej obudowie, która będzie spełniać nasze oczekiwania zarówno pod względem wyglądu, jak i wielkości, wpisując się w wystrój oraz powierzchnię urządzanego przez nas pokoju.

Wkłady scalone z wnętrzem

Wkład kominkowy to najważniejszy element kominka. Jest on odpowiedzialny zarówno za efekty wizualne, jak i cieplne. W przeciwieństwie do tradycyjnych, wkłady elektryczne nie wymagają składowania opału, nie brudzą sadzą oraz nie wydzielają dymu, ani spalin. Wystarczy podłączyć je do prądu, zasiąść wygodnie w ulubionym fotelu i delektować się kojącym widokiem ognia i subtelnym ciepłem bijącym z paleniska. Każdy wkład elektryczny marki Optiflame wyposażony został w termowentylator, sterowany za pomocą termostatu o mocy grzewczej 2, 0 kW we wkładach o przekątnej 26’’, 30’’, 32’’ 1, 6 kW oraz 1, 6 kW w modelu 20’’ i 1,20 kW w 25’’. Efekt płonących polan, możliwy jest do uzyskania bez uruchomiania elementu grzewczego. W gorące, letnie wieczory możemy zatem bez konieczności podnoszenia temperatury w pokoju, rozkoszować się blaskiem bijącym z żarzących się szczap drewna. Ponadto, pracę wszystkich czterech wkładów elektrycznych możemy regulować za pomocą pilota zdalnego sterowania. Umożliwia on włączenie, bądź wyłączenie urządzenia, w modelach 32’’ i 26’’ również kontrolę jasności i prędkości płomienia, a w przypadku największego 32’’ wkładu także uruchomienie funkcji Sleep, czyli ustawienia automatycznego czasu wyłączenia i wbudowanego antyalergicznego filtru powietrza.


Wkłady kominkowe Optiflame to zaproszenie do zaprojektowania swojego wymarzonego kominka i tym samym do zaaranżowania wnętrza wedle własnego uznania. Uniwersalny, czarny kolor
i dostępność aż czterech rozmiarów z pewnością ułatwią to zadanie.