Nie od dziś wiadomo, że wentylacja łazienki to bardzo ważna kwestia, o której nie można zapomnieć podczas jej urządzania oraz projektowania. Skutecznym rozwiązaniem problemu z nadmierną wilgocią, parą wodną oraz z nieświeżym powietrzem jest zastosowanie wentylatora łazienkowego. Wybierając odpowiedni wentylator, warto zwrócić uwagę, aby nie tylko spełniał on swoje funkcje, ale także estetycznie wyglądał, był łatwy w instalacji, energooszczędny cichy, a nawet… inteligentny.

wentylator łazienkowy silent dual

W odpowiedzi na potrzeby rynku, firma Venture Industries wprowadziła do swojej oferty gamę inteligentnych wentylatorów łazienkowych SILENT DUAL. Urządzenia automatycznie dostosowują swoją wydajność do warunków otoczenia i wymagań wentylacyjnych dzięki dwóm czujnikom – ruchu i wilgotności.

Wentylatory zawierają algorytm sterowania, który automatycznie dostosowuje ustawienia bez konieczności ingerencji użytkownika. Włącza się automatycznie, gdy wykryje ruch lub wzrost poziomu wilgotności i uruchamia ustawiony tryb pracy tak, aby osiągnąć najniższe zużycie energii i najniższy poziom hałasu.

W zależności od ustawienia początkowego można wybrać jeden z dwóch trybów pracy – przerywany lub ciągły. W trybie przerywanym, wentylator uruchamia się automatycznie po wykryciu powolnego wzrostu wilgotności i zaczyna pracę z prędkością, która jest automatycznie regulowana w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie działa dopóki poziom wilgotności nie powróci do stanu wyjściowego. Wentylator  uruchamia się automatycznie również przy średniej prędkości (75% maksymalnej prędkości) po wykryciu ruchu i kontynuuje pracę przez czas jaki wcześniej został ustawiony (2 minuty dla powierzchni do 4 m2 i  i 15 minut powyżej 4 m2). W trybie ciągłym urządzenie pracuje cały czas z ograniczoną prędkością przepływu (równą 43% maksymalnej prędkości ), a w przypadku sygnału z czujników – zwiększa wydajność dostosowując ją do aktualnych warunków. 

Wentylatory proste w montażu (pion i poziomie). Podłączenia elektrycznego dokonuje się za pomocą dwóch przewodów elektrycznych - takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie SILENT DUAL w łazienkach, gdzie na etapie projektu nie zaplanowano trójżyłowej instalacji elektrycznej na potrzeby wentylacji.

wentylator łazienkowy silent dual budowa

Wentylatory SILENT DUAL wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które oprócz znakomitej odporności na zarysowania cechuje wysoka estetyka. Na uwagę zasługuje również elegancki design wentylatora i jego uniwersalna forma.

Na froncie zaprojektowano diodę LED sygnalizującą pracę silnika, znalazło się też miejsce na drugi wlot powietrza (optymalizacja przepływu medium i zwiększenie wydajności wentylatora). Serię SILENT DUAL wyposażono w demontowalną klapę zwrotną oraz łopatki kierujące powietrze, co zapewniło wzrost  efektywności urządzenia oraz wyeliminowało efekt cofania się powietrza.

Większość wentylatorów łazienkowych najczęściej dostępna jest w trzech wielkościach średnicy rury przyłączeniowej do kanału wentylacyjnego. W przypadku SILENT DUAL nie mogło być inaczej, tu również znajdziemy standardowe wielkości 100, 120 oraz 150 mm, dzięki czemu dopasujemy odpowiedni wentylator nawet do bardzo dużej łazienki.

Słowo DUAL oznacza podwójny i taki jest też wentylator SILENT DUAL – dwa wloty powietrza, dwa czujniki, dwa tryby pracy i dwa przewody zasilające – słowem, podwójna inteligencja dostępna teraz dla każdego.

https://www.venture.pl/wentylatory/wentylatory-dom-i-biuro/silent-dual