Wentylatory dachowe to nowość wśród produktów firmy Alnor. Firma działa już blisko 21 lat, specjalizując się w systemach wentylacji i rekuperacji. Swoją marką zaświadcza doskonałą jakość w niskiej, konkurencyjnej cenie oraz oferuje szeroki wybór produktów jak i akcesoriów potrzebnych do ich instalacji.

Wentylatory dachowe-wady i zalety urządzeń

Wentylatory dachowe służą do odprowadzenia z pomieszczeń odpowiedniej ilości powietrza zanieczyszczonego, tak aby utrzymywać jego jakość na prawidłowym poziomie. Tym, co wyróżnia wentylatory dachowe od innych, jest fakt, że nie potrzeba do ich instalacji osobnego pomieszczenia, a w konserwacji i utrzymaniu są proste i tanie. Ponadto, dzięki zastosowaniu uchylnej obudowy, która daje dostęp do najważniejszych części, nie jest konieczny demontaż całego urządzenia. Dobrze zaprojektowany i skonstruowany wentylator, wykorzystuje warunki atmosferyczne w celu poprawy swojej pracy.

Firma Alnor proponuje nam 6 wentylatorów dachowych. W ofercie znajdziemy wentylatory odśrodkowe oraz z napędem bezpośrednim BRF, BRCF, BRCF-M, BRF-V oraz BRDV, posiadające wyrzut poziomy lub pionowy. Przeznaczone do pomieszczeń w budynkach przemysłowych, np. fabrykach, restauracjach, klubach, szpitalach, biurach, kawiarniach, teatrach ale i zarówno mieszkaniach. Ich obudowa skonstruowana jest z żelaznej bądź stalowej blachy (w zależności od modelu) pokrytej warstwą elektrostatycznego proszku. Istnieje możliwość kontrolowania prędkości za pomocą opcjonalnego kontrolera.

Model BACF dedykowany jest zarówno do mieszkań (w pomieszczeniach: łazienki, baseny zabudowane, spiżarnie, toalety, siłownie/salki fitness) i budynków komercyjnych (kawiarnie, bary, szkoły, sklepy, centra handlowe, ośrodki rekreacyjne, fabryki, biura, kluby, hotele), ale również budynków przemysłowych (np. warsztaty). Jego osiowy wirnik wykonany jest z włókna szklanego wymieszanego z plastikiem, a całość została zaprojektowana z żelaznej blachy pokrytej elektrostatycznym proszkiem. Podobnie jak w powyższych modelach, istnieje możliwość kontrolowania prędkości za pomocą opcjonalnego kontrolera.

Zalety wentylatorów dachowych:
-brak konieczności posiadania dodatkowego pomieszczenia
-prosta i tania konserwacja
-łatwy dostęp do najważniejszych części przy konieczności wymiany lub konserwacji
-brak konieczności stosowania czerpni i wyrzutni powietrza
-wykorzystanie warunków atmosferycznych do poprawy warunków pracy wentylatora

Wady wentylatorów dachowych:
-zwiększenie ewentualnych kosztów w związku z pobieraną energią elektryczną konieczną do napędu wentylatora

 

Źródło:

Na podstawie materiałów firmy Alnor Systemy Wentylacji
Mateusz Kazimieruk
Młodszy technolog Alnor