Dawid Kozyra – Prezes Zarządu firmy CentroClima, która zapewnia dobry klimat współpracy już od 10 lat, specjalizując się w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych na terenie całego kraju.

Redakcja: Powoli zbliżamy się do końca 2017 roku. To dobry moment na podsumowania. Jak oceniłby Pan rozwój firmy, patrząc przez pryzmat ostatnich 3 kwartałów?

Dawid Kozyra: Właściwie cały 2017 rok uważam za bardzo udany zarówno pod względem rozwoju firmy, jak i nowych realizacji. Tendencję wzrostową utrzymujemy od kilku lat. W poprzednim roku zrealizowaliśmy projekty dla ok. 2 tysięcy klientów w całym kraju, a kilkanaście ostatnich miesięcy zdaje się potwierdzać dobrą passę. Nadal powiększamy kadrę (aktualnie CentroClima zatrudnia ponad 100 specjalistów, w tym inżynierów, handlowców czy monterów) oraz rozbudowujemy przestrzeń magazynową. Do naszego portfolio trafiły kolejne zrealizowane projekty instalacji w biurach, hotelach, obiektach przemysłowych, klubach fitness, urzędach czy domach prywatnych. Cały czas współpracujemy z najlepszymi dostawcami branży HVAC, tj. Daikin, LG, a ostatnio również Tosot. W międzyczasie udało nam się odświeżyć identyfikację wizualną i zaprezentować nową odsłonę strony internetowej. Ten rok był dla naszego zespołu wyjątkowy ze względu na jubileusz firmy – we wrześniu świętowaliśmy 10-lecie istnienia CentroClimy. 

 

R.:  Co jest dla Państwa najważniejsze w pracy? Na jakich fundamentach firma CentroClima opiera swoją działalność?

D.K.: Filarami naszej firmy są: doświadczona kadra inżynieryjno-techniczna, inwestycje w rozwój i podnoszenie kwalifikacji oraz dobre relacje z partnerami, klientami, dostawcami czy pracownikami. Podążanie za tymi wartościami sprawiło, że w ciągu dekady udało nam się zbudować zgrany zespół specjalistów (w tym inżynierów, projektantów, doradców, serwisantów, logistyków), który jest w stanie poradzić sobie z każdym zawodowym wyzwaniem. Dzięki temu efektywnie doradzamy, projektujemy, montujemy, serwisujemy i osiągamy kolejne sukcesy. Cały czas rośniemy w siłę i chcemy być jeszcze lepsi.

 

 

R.: Jako jeden z liderów w branży mają Państwo ogromne doświadczenie i szerokie portfolio. Z których realizacji są Państwo szczególnie dumni?

D.K.: Nie wahałbym się odpowiedzieć, że z każdej. Miarą sukcesu jest jakość naszych realizacji i zadowolenie klientów bez względu na to, czy montujemy instalację w małej rodzinnej restauracji czy ogromnym biurowcu w stolicy. Do każdego projektu podchodzimy w równie profesjonalny sposób. Każda z naszych realizacji to mniejsza lub większa historia sukcesu, która sprawia, że nasza praca ma sens. Kolejne projekty to dla nas wyzwanie, ale też ogromna przyjemność. Ten rok upłynął nam w dużej mierze pod znakiem realizacji w przemyśle. Sporym przedsięwzięciem był m.in. projekt i dostawa klimatyzacji precyzyjnej o mocy 0,5 MW w pomieszczeniu ruchu elektrycznego w walcowni gorącej należącej do ArcelorMittal – jednego z największych potentatów przemysłu hutniczego w Europie.

 

R.: Jakie mają Państwo plany na najbliższy czas? Czy poszerzą Państwo swoją działalność czy raczej będą rozwijać portfolio wykorzystując dotychczasowe rozwiązania?

D.K.: Plan na kolejny rok zakłada utrzymanie firmy w równie dobrej kondycji. Na pewno w dalszym ciągu będziemy rozbudowywać zespół i unowocześniać park maszynowy, podążając za innowacjami. Nieustannie śledzimy trendy w branży, utrzymujemy dobre relacje z partnerami handlowymi, uczestniczymy w konferencjach i targach HVAC. Takie podejście pozwala nam na bieżąco aktualizować ofertę, szkolić pracowników i rozwijać firmę. W dalszym ciągu będziemy też koncentrować się na usłudze serwisowej. Wiemy, jak ważna jest dla naszych klientów stała opieka fachowców i szybki support już w trakcie użytkowania instalacji. 

 

R.:  Jak oceniają Państwo rozwój branży w ostatnich latach? Czy wydarzyło się coś, co miało istotny wpływ na działalność Państwa firmy?

D.K.: Rynek HVAC w Polsce wciąż rozwija się dynamicznie, a to stwarza dla większości firm z branży ogromne możliwości. Systemy klimatyzacyjne są już standardem w budynkach komercyjnych. Coraz więcej deweloperów i prywatnych inwestorów ekonomicznie zarządza obiektami poprzez instalację systemów VRF z odzyskiem ciepła. W Polsce zmienia się też podejście do klimatyzacji i wentylacji. Instalacje wybieramy coraz bardziej świadomie, mając na uwadze nie tylko komfort, ale też np. energooszczędność czy korzyści wynikające z inteligentnego systemu zarządzania budynkiem. Klimatyzacja przestała być postrzegana jako luksusowe rozwiązanie tylko dla wybranych. W obliczu narastającego problemu smogu rośnie z kolei zainteresowanie tematem zdrowego mikroklimatu i oczyszczania powietrza w domu czy miejscu pracy. Na rynku przybywa też sporo nowości i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Każde z nich warto bliżej poznać, by móc w jak najlepszy sposób sprostać potrzebom współczesnego klienta. Myślę, że mimo sporej konkurencji wiatr nam sprzyja. 

 

R.:  Co wyróżnia firmę CentroClima wśród działającej konkurencji?

D.K.: Podejście do prowadzonego biznesu, relacje z partnerami i pracownikami oparte o dobry klimat współpracy oraz bogate doświadczenie. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, stale poszerzamy ofertę i zasięg działania. Możemy pochwalić się realizacjami kompletnej instalacji HVAC dla prestiżowych kontrahentów z całego kraju. Wykonujemy zlecenia dla klientów indywidualnych i biznesowych – także z zakresu automatyki i chłodnictwa. Sprawnie działamy na każdym etapie zamówienia – od projektu po serwis urządzeń. Myślę, że nasi klienci doceniają profesjonalizm i jakość świadczonych usług, a to przekłada się na nasz sukces. 

Odpowiedzi udzielił:
Dawid Kozyra
Prezes Zarządu firmy CentroClima

---

CentroClima od ponad 10 lat projektuje i wykonuje instalacje z zakresu wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania. W dotychczasowym portfolio firmy znajduje się ponad tysiąc zrealizowanych instalacji HVAC, w tym w budynkach mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych, budynkach biurowych, użyteczności publicznej, galeriach handlowych i sklepach, hotelach, klinikach i szpitalach, restauracjach i obiektach przemysłowych. 

www.centroclima.pl