Lutowanie często powoduje problem podczas napraw na rurkach w sprzęcie domowym i małych chłodziarkach. Dzięki bezlutowym połączeniom rurowym Lokring, lutowanie należy to do przeszłości. Niemiecka technologia doskonale sprawdza się przy połączeniach rurek aluminiowych, miedzianych i stalowych w małych układach chłodniczych takich jak: lady chłodnicze, domowe chłodziarki, schładzarki, barki itp. System Lokring w małych chłodnictwie umożliwia łączenie rurek od średnicy zewnętrznej 1,6 mm do 11 mm.

Vulkan Lokring-jak stosować system bezlutowych złączek  w małej technice chłodniczej

System Vulkan Lokring łączy ze sobą rury zupełnie bez użycia ciepła i ognia. Oznacza to, że nie trzeba zachowywać wszystkich niezbędnych środków ostrożności związanych z lutowaniem. Kolejną z zalet systemu Lokring jest fakt, że chroni on system chłodniczy przed możliwymi uszkodzeniami powierzchni spowodowanych lutowaniem, a przede wszystkim chroni użytkownika przed toksycznymi gazami powstającymi podczas lutowania oraz przed ryzykiem zapłonu palnych czynników chłodniczych. Niemniej jednak system ten nie tylko sprawia, że naprawy stają się bezpieczne, ale też szybsze. Każde połączenie Lokring jest 40% szybsze w porównaniu do lutowanego złącza. Ten praktyczny system zapewnia też praktyczną jakość, ponieważ podczas lutowania, nawet doświadczeni profesjonaliści, nie zawsze mogą uniknąć uszkodzenia obiegu chłodniczego przez ciepło lub pozostałości lutu.

Sama obsługa systemu Vulkan Lokring jest łatwa do opanowania i nieskomplikowana, więc już po krótkim czasie można zastosować system Lokring szybko i niezawodnie, a do tego wszystkie naprawy mogą być wykonywane na miejscu.


Jak łączyć rury za pomocą systemu Vulkan Lokring

1. Należy dokładnie oczyścić końcówki rur.

 

2. Następnie uszkodzony wycinek lub komponent przeznaczony do wymiany zostaje wycięty. Najłatwiej jest to zrobić przy pomocy specjalnych szczypiec tnących do rurek LRSZ.

 

3. Kolejnym krokiem, po usunięciu uszkodzonego wycinka, jest zaaplikowanie Lokprep równomiernie po całej powierzchni rurki.  Lokprep dociera nawet do najmniejszych szczelin, wypełnia je całkowicie i w ten sposób tworzy połączenie szczelne w 100%.

 

4. Należy wsunąć głęboko końcówki rurek w złączkę.

 

5. Na koniec zaciśnij Lokring na złączce używając ręcznego narzędzia montażowego.Podczas zastosowania Vulcan Lokring nie ma znaczenia jakiego czynnika chłodniczego się używa (R134a czy R600a, R290) oraz czy naprawa będzie wykonana w budynku mieszkalnym, restauracji czy markecie-Lokring oferuje najlepsze rozwiązanie dla każdego miejsca naprawy . Przez ponad 35 lat połączenia rurowe Lokring są z powodzeniem stosowane w przemyśle chłodniczym i klimatyzacyjnym. Ponad miliard Lokringów zostało zainstalowanych pomyślnie. To czyni Vulcan Lokring światowym liderem bezlutowych połączeń rurowych w technologii chłodniczej i klimatyzacyjnej. 5 jednostek produkcyjnych i ponad 30 podległych firm i przedstawicieli handlowych  zapewnia inteligentne rozwiązania, najwyższą jakość oraz optymalną obsługę. Tysiące techników serwisowych sprzętu domowego już zaufało niezawodnej technologii Lokring.


Łatwiej, szybciej i bardziej ekonomicznie to główne cechy charakteryzujące Vulcan Lokring-najlepsze połączenie.

 

System Vulcan Lokring w ofercie firmy Agmet