110
115
109
107
74

VTS GROUP - nazwa, marka i rola biznesowa

VTS to grupa kapitałowa, która przyjęła nazwę VTS Group. Spółką macierzystą dla grupy jest VTS Group SA – spółka akcyjna z siedzibą w Luksemburgu.


Obecnie nie jest ona spółką giełdową, aczkolwiek taka ewentualność brana jest pod uwagę. W skład VTS Group wchodzi 18 przedsiębiorstw – krajowych spółek VTS. Nazwa prawna spółki to VTS Group SA. Spółka jest właścicielem firm należących do grupy, a centralą firmy jest spółka VTS HQ Sp. z o.o., której siedziba mieści się w Kosakowie. Spółka VTS HQ także podlega VTS Group SA.
Wcześniej rolę centrali pełniła spółka VTS Clima Sp. z o.o., która została przekształcona w obecną spółkę VTS HQ Sp. z o.o.
VTS Group jako spółka macierzysta odpowiedzialna jest za finansowanie inwestycji, a tym samym za rozwój terytorialny grupy. Natomiast celem VTS HQ jest sprawne zarządzanie spółkami należącymi do grupy poprzez realizację wyznaczonej strategii. Globalna strategia VTS Group służy realizacji misji, by "być wiodącym dostawcą central klimatyzacyjnych dla naszych partnerów biznesowych, zapewniając rozwiązania doskonałe w swojej prostocie".
Ustalenie statusu grupy kapitałowej nie wpłynęło bezpośrednio na jakiekolwiek zmiany kadrowe w spółkach. Wręcz przeciwnie – wzrost firmy do rangi holdingu w ciągu kilku ostatnich lat spowodował powołanie nowych stanowisk w spółkach regionalnych oraz w centrali firmy. Rozbudowane zostały także struktury Departamentów: Logistyki, Jakości oraz Serwisu.
Siła VTS GROUP w branży HVAC
VTS Group jest wiodącym dostawcą central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Firma istnieje na rynku od 18 lat, sprzedając swoje urządzenia do 25 państw w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w krajach Azji i Pacyfiku.
Grupa kapitałowa VTS stanowi łącznie 18 spółek regionalnych rozmieszczonych na całym świecie. Przyjęty model biznesowy pozwolił firmie na dynamiczną ekspansję, która w 2007 roku zaowocowała utworzeniem kolejnych dwóch nowych spółek – w Indiach oraz w Rumunii. Utworzenie holdingu VTS było możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań biznesowych oraz skutecznym dopasowaniu produktu do sektora HVAC. Synergia firm w strukturze holdingowej umożliwia wszystkim spółkom pozyskanie nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania oraz utrzymywanie wysokich międzynarodowych standardów w dziedzinie produkcji, organizacji sprzedaży i logistyki. Wypracowane przez lata procedury zarządzania wiedzą, personelem oraz relacjami z Klientem zaowocowały stworzeniem zintegrowanego systemu zarządzania biznesowego dla całej grupy kapitałowej VTS Group.
Nowy model produkcyjno-logistyczny w branży HVAC
Korzystając z najnowszych rozwiązań Business Intelligence w dziedzinie łączenia procesów produkcyjnych i logistycznych VTS Group stworzyła globalny, zintegrowany system produkcyjno-logistyczny. System znacznie skraca, a jednocześnie podnosi wydajność procesu produkcji i przyśpiesza czas dostawy produktów do Klienta. Nowy model biznesowy jest elementem globalnej strategii VTS Group, służącej realizacji misji, by "być wiodącym dostawcą central klimatyzacyjnych dla naszych partnerów biznesowych, zapewniając rozwiązania doskonałe w swojej prostocie".
W październiku 2005 roku VTS Group zaprezentowała nowy model produkcyjno-logistyczny, który polegał na:
· wprowadzeniu na rynek nowego typoszeregu central VENTUS – opartego na nowej, zaawansowanej technologii;
· utworzeniu Centrów Produkcyjno-Logistycznych w każdym regionie funkcjonowania VTS Group, które ściśle współpracują z regionalnymi strukturami spółki.
Ideą modelu jest unikalna w branży HVAC koncepcja zintegrowania urządzenia, logistyki i serwisu w jedną, kompleksową usługę, tak aby zapewnić Klientom najbardziej oczekiwane przez nich rozwiązania:
· uniwersalny i dostępny produkt,
· dystrybucję „Door to Door”,
· kompletną i szybką dostawę,
· niezawodny i szybki serwis,
· atrakcyjną cenę central VENTUS.
VTS Group stworzyła system produkcyjno-logistyczny, który począwszy od zakupu komponentów, wytworzenia półfabrykatów, po finalną produkcję urządzenia, a następnie jego dostawę oraz montaż bezpośrednio do Klienta, stanowi w pełni zintegrowany proces. Oznacza to, iż VTS Group nadal jest producentem, jak inni konkurenci na rynku. Proces produkcji składa się z tych samych elementów, co u innych, konkurencyjnych firm na rynku. Różnica polega jednak na:
· zmianie technologii produkcji – nowy typoszereg central VENTUS;
· re-alokacji zasobów produkcyjnych – przeniesieniu ich w inne lokalizacje, optymalnie dobrane do regionów działania VTS Group, dzięki czemu firma jest bliżej Klienta i swoim zasięgiem może szybciej obejmować coraz to nowe regiony.
Firma nie posiada już własnych zakładów produkcyjnych, jednak nadal jest producentem i będzie nim w przyszłości. Innowacyjność nowego modelu VTS Group polega na przeniesieniu produkcji do Centrów Produkcyjno-Logistycznych, gdzie całość procesu produkcyjnego odbywa się zgodnie z patentami, procedurami i nowoczesnymi standardami VTS Group. Ponadto wszystkie komponenty i półfabrykaty, które dostarczane są do Centrów Produkcyjno-Logistycznych, są również przygotowywane wg patentów i standardów VTS Group. Firma posiada długoterminowe umowy stałej współpracy z uznanymi międzynarodowymi poddostawcami, którzy mają wieloletnie doświadczanie, zaawansowany park maszynowy oraz dysponują najbardziej nowoczesnymi technologiami w swojej branży, to firmy takie jak: Siemens, Zhiel-Abegg, Balex Metal, Danfoss oraz inne.
Wdrożenie powyższego modelu produkcyjno-logistycznego zapewnia Klientom VTS Group:
- gwarancję produkcji urządzeń z komponentów i według technologii uznanych światowych poddostawców, takich jak: Zhiel-Abegg, Siemens, Danfoss, Balex Metal, Ruukki, Thyssenkrupp, Isover, Dow Chemicals, Rehau, Comefri;
- kontrolę jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego, ze szczególnym naciskiem na kontrolę kompletności dostaw i weryfikację jakości montaży – wszystko to możliwe jest dzięki systemowi kompleksowego zarządzania jakością (TQM) oraz zarządzania gospodarką materiałową (MRP);
- szybką dostawę – maksymalnie do 4 tygodni, bezpośrednio do Klienta (najbardziej popularnych zestawów central klimatyzacyjno-wentylacyjnych);
- atrakcyjne, konkurencyjne ceny urządzeń, dzięki obniżeniu kosztów logistycznych.
W branży HVAC koncepcja centrów produkcyjno-logistycznych jest zupełnie nowa. VTS Group jest pierwszą i jedyną firmą wyróżniającą się systemem opartym na centrach produkcyjno-logistycznych o bardzo wysokim potencjale i wydajności. System daje grupie możliwość dostawy central Ventus prawie do każdego miejsca na świecie. Tak jak wszystkie inne pionierskie rozwiązania, również i to, podczas procesu wdrażania wymagało pełnego zaangażowania i wysiłku – zarówno ze strony struktur VTS Group, jak również wszystkich poddostawców oraz kooperantów. Początki tak ścisłej współpracy zawsze są trudne i mogą wywoływać przejściowe zakłócenia sprawnej organizacji, czy realizacji zamówień. Jednakże dziś można śmiało powiedzieć, iż wdrożenie zakończyło się sukcesem i z pełnym przekonaniem można przypuszczać, iż w niedługim czasie zostaną spełnione potrzeby Klientów firmy w każdym z regionów jej działania.
Celem VTS Group jest zapewnienie wszystkim Klientom uniwersalnego i łatwo dostępnego produktu. Centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne VENTUS – MADE OF EXPECTATIONS, odpowiadają oczekiwaniom Klientów w zakresie:
zastosowania – szerokie możliwości zastosowania urządzeń w dowolnym klimacie, w dowolnej kubaturze budynku oraz adaptacji do trudno dostępnych pomieszczeń; centrale Ventus realizują to poprzez:
· szeroki zakres wydajności – oferta obejmuje aż 16 centrali różnej wielkości;
· małe gabaryty – centrala jest krótsza, lżejsza i bardziej kompaktowa;
· obudowę bezszkieletową – brak mostków ciepła - centrala może pracować w każdej strefie klimatycznej od -40 do +70oC;
projektowania – możliwość doboru urządzenia praktycznie z każdego miejsca na świecie; centrale Ventus realizują to poprzez:
· program doboru central ClimaCAD On-line – to dobór centrali w 4 prostych krokach;
· katalogi techniczne – z gotowymi zestawami central i aplikacjami automatyki;
· profesjonalna i zawsze dostępna grupa doradców techniczno-handlowych;
· Sales Suport Centre – pełna informacja o produkcie i usługach również przez telefon;
dostawy – bezpośrednia dostawa do obiektu, montaż oraz kompleksowa opieka serwisowa; centrale Ventus realizują to poprzez:
· dostawę urządzeń w paczkach bezpośrednio na budowę;
· instalację urządzenia przez Autoryzowany Serwis VTS;
· opiekę serwisową przez 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, 365 dni w roku;
eksploatacji – optymalne parametry techniczne, gwarantujące długofalowe oszczędności w obniżeniu kosztów eksploatacyjnych oraz łatwość obsługi urządzenia; centrale Ventus realizują to poprzez:
· wentylator z falownikiem, który zapewnia:
- mniejsze zużycie energii elektrycznej;
- płynną regulację – różne wydatki w różnych porach dnia;
· różne rodzaje wymienników do odzysku energii (sprawność aż do 85%);
· Building Management System.
Sukces globalny - obiekty referencyjne i certyfikaty
Nowowprowadzona filozofia kompleksowej usługi została doskonale zaakceptowana przez rynek, co spowodowało znacznie wyższy popyt niż szacowano. Centrale VENTUS pobiły kolejny rekord i już dziś dostarczają ponad 70 000 000 m3/h komfortowego powietrza w tysiącach obiektów, w kilku strefach klimatycznych. Tak wysoka sprzedaż potwierdza przekonanie, iż filozofia produktu Ventus – Made of expectations skutecznie realizuje potrzeby wszystkich grup Klientów VTS Group.
Bardzo się cieszymy, że w tak krótkim czasie udało nam się zdobyć zaufanie na wielu rynkach. Marki, które nam zaufały to: TESCO, PEPSI, ORIENT FOXTOWN, SIEMENS, BANG & OLUFSEN, ROCHE MEDICINE, HARVEY NICHOLAS, CHEMSUNNY PLAZA, TOYOTA, AUDI, LE MERIDIEN, GULF NEWS, ELEKTRO WORLD, DANFOSS, SIEMENS, BIOCON… i wiele wiele innych.
Kolejnym dowodem potwierdzającym jakość produktu VTS są certyfikaty niezależnych branżowych i jakościowych laboratoriów oraz instytucji certyfikacyjnych. Nowy produkt VTS otrzymał najważniejsze certyfikaty uznawane przez naszych Klientów na całym świecie: EUROVENT, TUV, IS0 9001 i 14001, EN1886:1998 (prEN 1886:2005) i najnowszy EN13053:2001.
Wierzymy, iż długofalowe korzyści z wdrożenia nowego modelu produkcyjno-logistycznego dla naszych Klientów ugruntują w nich przekonanie, iż marka VTS zawsze będzie „innovative air handling units”.
Źródło: http://www.vtsgroup.pl/u235/navi/37205

Komentarze

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.