Wprowadzona w 2018 roku nowa linia produktowa central kompaktowych VENTUS COMPACT cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem projektantów oraz uznaniem użytkowników.

Ostatnio wprowadzona zmiana izolacji obudowy z pianki poliuretanowej na wełnę mineralną dodatkowo przyczynia się do powiększenia już licznych zalet tego produktu. Zastosowanie nowej izolacji min. znacznie redukuje poziom hałasu generowanego przez obudowę urządzenia oraz podnosi klasę odporności ogniowej do najwyższej z klasyfikowanych wartości.

Przypomnijmy, że ideą przewodnią przy projektowaniu central kompaktowych było przygotowanie kompletnego, wysokoefektywnego urządzenia o dużej elastyczności konfiguracyjnej, o możliwie niewielkich rozmiarach, wyposażonego fabrycznie w instalację zasilania oraz system sterowania, a to wszystko w konkurencyjnej cenie.

Kierując się zasadą excellence in simplicity, nowe urządzenia cechuje: łatwość w doborze, projektowaniu, podłączeniu, a także zarządzaniu – 4S.

4s vts
ventus compact 2020

Obudowa

Centrale VENTUS Compact posiadają obudowę wykonaną z paneli typu „sandwich” przymocowanych do wewnętrznej konstrukcji nośnej. Panele „sandwich” wykonanie z wełny mineralnej (kamiennej) są obustronnie pokrytej blachą. Zastosowanie wełny mineralnej podyktowane jest zapewnieniem większego komfortu naszym klientom, przez:

  • zastosowanie materiału izolacyjnego o najwyższej klasie A1 w siedmiostopniowej skali klasyfikacji ogniowej,
  • zastosowaniu materiału o doskonałych parametrach tłumienności akustycznej – (można ją nazwać płyta akustyczną) – w celu zapewnienia jeszcze cichszej pracy urządzenia.

Należy również podkreślić, że właściwości obudowy przebadane zostały przez Eurovent. Zarówno centrale podwieszane (VENTUS Compact VVS005s – VVS030s MW), jak i stojące (VENTUS Compact VVS021c – VVS150c MW) objęte zostały certyfikatem Eurovent. Wyniki certyfikacji dla poszczególnych central dostępne są na stronie Eurovent pod linkiem.

certyfikacja eurovent vts

Silniki EC w układzie fan wall

W centralach VENTUS Compact zastosowano zespoły wentylatorowe z silnikami EC umieszczonymi na wspólnej ramie, przymocowanej do przepony wentylatora. Ilość zespołów wentylatorowych zależna jest od parametrów pracy centrali i dobierana jest w ten sposób aby zapewnić maksymalną sprawność sekcji wentylatorowej

Silniki pracują w układzie fan wall, dzięki temu zapewnione jest:

  • równomierne rozprowadzenie powietrza w przekroju centrali,
  • dobór parametrów central w optimum sprawności wentylatorów,
  • możliwość redundancji pracy wentylatorów.

wykres działanie centrala wentylacyjna vts
wielkość central vts

Stojące centrale kompaktowe VTS to idealne rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni w pomieszczeniach technicznych. Centrale te przy zachowaniu tych samych funkcji mogą być krótsze nawet o połowę w stosunku do standardowych central modułowych. Warto podkreślić również, że centrale VENTUS Compact dostosowane są do wykonania zewnętrznego i wewnętrznego, a maksymalna długość sekcji bazowej w kompaktowej centrali stojącej wynosi tylko 1400 mm.

porównani central wentylacyjnych

VMS – VENTUS MANAGEMENT SYSTEM

VTS dostarcza automatykę sterującą z fabrycznie zaimplementowaną aplikacją umożliwiającą zdalny monitoring i zarządzanie parametrami pracy centrali w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki internetowej uruchamianej na dowolnym urządzeniu mobilnym.

VENTUS MANAGEMENT SYSTEM:

  • monitoring i zarządzanie większą ilością urządzeń z poziomu otwartej wizualizacji jednej centrali,
  • narzędzia wspierające łatwe i szybkie ustawienie optymalnego harmonogramu pracy urządzenia.
  • wyświetlanie wizualizacji na różnych urządzeniach – od komputera po urządzenia mobilne,
  • łatwa i intuicyjna zmiana trybu pracy urządzenia za pomocą przycisku centralnego,

sterowanie centralą