Wyłączny przedstawiciel marki Komfovent, firma Ventia, zabrała we wrześniu swoich klientów - projektantów oraz instalatorów HVAC na wyjazd do fabryki na Litwie. Na przestrzeni lat, już blisko kilkuset profesjonalistów z branży HVAC osobiście poznało jedną z najnowocześniejszych fabryk central wentylacyjnych w tej części Europy.

Zwiedzanie fabryki dało gościom możliwość osobistej oceny zaawansowanej technologii, która składa się na proces powstawania urządzeń Komfovent. Po wizycie niejednokrotnie chwalono nowoczesny i zautomatyzowany park maszynowy, wysokiej jakości komponenty, drobiazgową dbałość o szczegóły oraz ścisły nadzór i kontrolę na wszystkich etapach produkcji.  Według zwiedzających, wszystko to ma wpływ na efekt końcowy, czyli wysoką jakość, niezawodność i funkcjonalność central Komfovent.

Wizyta w fabryce nie była jedynym punktem programu, uczestnicy mogli także obejrzeć główne zabytki Wilna, obiekty sakralne z licznymi kościołami, cerkwiami, starówkę i oczywiście Ostrą Bramę. Wizycie w malowniczym mieście Troki, którego główną atrakcją jest zamek Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve, sprzyjała dodatkowo słoneczna pogoda. Ponadto wieczorami zwiedzający mogli poznać kuchnię litewską, zarówno w wydaniu tradycyjnym, jak i nowoczesnym oraz podziwiać przepiękne okolice starówki i kompleksu Belmontas.

O marce Komfovent
Producentem central Komfovent jest litewska firma AMALVA, lider w produkcji urządzeń wentylacyjnych w północno-wschodniej Europie. Nowoczesna fabryka o imponującej powierzchni ponad 40 000 m2 mieści się na przedmieściach Wilna w. Obecnie, roczna produkcja sięga ponad 20.000 urządzeń, które eksportowane są do blisko 30 krajów Europy, w tym do Skandynawii, Niemiec, Polski.

Dowiedz się więcej