Jeden z krajowych liderów branży HVAC – spółka Ventia – inauguruje komercjalizację nowo budowanego Ideal Idea City Parku na granicy Warszawy i Raszyna. Jako pierwszy najemca zagospodaruje 1500 mkw powierzchni magazynowej i 460 mkw biurowej. Ventię podczas negocjacji umowy reprezentowała firma doradcza Cresa.

Ventia pierwszym najemcą w Ideal Idea City Parku

Umowę komentuje prezes Ideal Idea Formad, Jędrzej Dużyński: - Oprócz faktu, iż na polskim rynku centrów magazynowo-biurowych wniesiemy w City Parku niespotykaną dotąd jakość, funkcjonalność i czynniki ekonomiczne należy również podkreślić to, że umowa jest efektem wieloletniej dobrej współpracy naszej spółki zarówno z Ventią, jak i firmą Cresa Polska. Na podpisanie obecnej umowy złożyły się nasze wieloletnie związki biznesowe z Ventią, z którą znamy się od czasu, gdy prowadziła swoją działalność w naszym Ideal Idea Parku III. Olbrzymie znaczenie miała też współpraca nas wszystkich z Cresą. Jej doradztwo dla Ventii także było jednym z kluczowych czynników przeprowadzki tej firmy do City Parku. Jego konstrukcja jest idealna nie tylko dla branży HVAC. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nie było takiego sektora przemysłowego i handlowo-usługowego, który nie mógłby skorzystać z nowoczesności City Parku.

W ofercie podstawowej Ideal Idea City Park proponuje małe moduły magazynowe o określonej powierzchni i ich wielokrotność, ale istnieje także możliwość wyboru modułów niestandardowych, konfigurowanych na życzenie klienta. Będzie im towarzyszyła elastyczna, pod względem układów funkcjonalnych i wielkości, powierzchnia biurowa w standardzie klasy A z podłogą podniesioną już od parteru, klimatyzacją, przeszklonymi drzwiami z naświetleniami o wys. 2,7 m. Elewację typową dla biurowców klasy A dopełnią windy pomiędzy kondygnacjami oraz inne rozwiązania funkcjonalne, typowe dla wspomnianej klasy. Spośród czterech hal obiektu dwie pierwsze (H1 i H2) zostaną oddane do użytku w listopadzie br.

Umowę najmu w City Parku skomentował wiceprezes Ventii, Piotr Wiśniewski: - Duże znaczenie miała dla nas nie tylko dobra oferta finansowa, ale także elastyczne podejście ze strony Ideal Idea Formad w trakcie negocjacji umowy. Już podczas poprzedniej umowy w Ideal Idea Parku III firma wykazała się poważnym podejściem do nas, jako klienta. Również tym razem oferta została dopasowana do naszych potrzeb. Obiekty Ideal Idea Formad zawsze charakteryzowały się wysokim standardem wyposażenia w porównaniu do konkurencji i przemyślanymi rozwiązaniami projektowymi. Stąd nasza obecna decyzja o kontynuacji współpracy z firmą. City Park w Raszynie będzie wykonywany w ponadprzeciętnym standardzie, co ma duże znaczenie dla nas, jako najemcy. Ponadto powierzchnie biurowa i magazynowa zostaną zaadaptowane do naszych potrzeb już podczas budowy obiektu. Znacznie ułatwi nam to przeprowadzkę do nowej siedziby. Ważnym czynnikiem dla nas była też dobra lokalizacja City Parku tuż przy południowej obwodnicy Warszawy. Jest to ważne zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników. Przeprowadzka Ventii do City Parku ma przede wszystkim umożliwić dalszy rozwój spółki. W nowym obiekcie nasza powierzchnia biurowa zwiększy się o 100%, a powierzchnia magazynu o ponad 30%. Wysoki standard City Parku – jak np. duże przeszklenia w części biurowej – umożliwi nam odpowiednio efektywną aranżację m.in. sal szkoleniowych dla naszych klientów. Nowa siedziba Ventii to oczywiście również większy prestiż i wiarygodność w oczach naszych partnerów biznesowych. Wzrost powierzchni pozwoli nam na znaczne zwiększenie zatrudnienia pracowników, co znacząco powinno się przełożyć na dotarcie i sprawną obsługę klientów. Bardzo ważny jest również fakt, że nasza nowa lokalizacja pozostanie nadal równie dobra, jak obecna. Z kolei Cresa Polska wykazała się dużym profesjonalizmem podczas analizy naszych potrzeb oraz analizy rynku, dostępnych lokalizacji i zebrania ofert. Ich dobra orientacja w sytuacji rynkowej, bezpośredni kontakt z deweloperami oraz szybkie działanie pozwoliły nam przejść przez proces poszukiwania nowej siedziby w sposób szybki i sprawny. Również pomoc i udział firmy w negocjowaniu finalnej umowy pozytywnie wpływa na naszą ocenę Cresa Polska. Reasumując – musimy przyznać, iż biorąc pod uwagę wysoki standard City Parku podpisaliśmy umowę najmu z Ideal Idea Formad na korzystnych warunkach. Była to po prostu najlepsza oferta na rynku w takim standardzie i lokalizacji obiektu.

Ideal Idea City Park stanie przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dobrym dojazdem od ulicy Szyszkowej. To zarazem bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S2, a także trasy europejskiej E30, co ma duże znaczenie dla najemców obiektu. Wszystkie cztery hale City Parku będą się składały standardowo z powierzchni biurowej 110 mkw i magazynowej w trzech wielkościach – 500, 850 lub 1100 mkw. Biura znajdą się na parterze, na pierwszej i na drugiej kondygnacji. Będzie je można dowolnie łączyć oraz konfigurować. Konstrukcja hal pozwoli jednak na olbrzymią elastyczność oferty dla klientów, potrzebujących niestandardowych powierzchni zarówno magazynowych, jak i biurowych.

 
Z ramienia Cresa Polska umowę spółek IIF i Ventia podsumował Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych, Jakub Kurek: - Cieszymy się, że mogliśmy pomóc firmie Ventia w realizacji długoterminowej strategii rozwoju. Nasz klient oczekiwał od nas wsparcia w zakresie analizy rynku nieruchomości komercyjnych, wyboru lokalizacji i konkretnego obiektu oraz negocjacji warunków komercyjnych i technicznych. Największym wyzwaniem było znalezienie równowagi pomiędzy lokalizacją, standardem budynku i łącznymi kosztami za najem. Właściciel obiektu Ideal Idea City Park w pełni zrozumiał potrzeby naszego klienta. Nowa siedziba firmy Ventia będzie miała doskonałą lokalizację przy południowej obwodnicy Warszawy, co pozwoli na korzystną ekspozycję logo klienta. Z kolei wysoki standard wykończenia magazynu i biura (np. duże przeszklenia) zapewni firmie Ventia stworzenie przyjaznego i efektywnego środowiska pracy.

W związku z najnowszą inwestycją spółka Ideal Idea Formad uruchomiła nową firmową witrynę internetową. Serdecznie zachęcamy do śledzenia postępów budowy City Parku.