W 2014 roku oferta Ventii poszerzona została o nowe serie kurtyn powietrznych, wśród nich kurtyny Commerce (seria ekonomiczna), kurtyny Econ C (seria komfortowa), Tubex XL (seria Designer Collection) oraz kurtyny Sirion A (seria ekonomiczna). Zapoznaj się z ich specyfikacją.

Ventia-kurtyny powietrzne Commerce, Econ C, Tubex XL, Sirion A-nowości 2014.

W produkcji zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne oraz najlepszej jakości materiały.


Kurtyny COMMERCE – seria ekonomiczna 


Kurtyny COMMERCE to urządzenia przeznaczone do montażu poziomego z nagrzewnicą elektryczną, wodną lub „zimne” bez podgrzewu powietrza, dostępne w modułach o długościach 1; 1,5; 2 m. Urządzenia z wymiennikami wodnymi standardowo wyposażone są w filtry EU2 zapewniające odpowiedni stopień czystości powietrza. Obudowy lakierowane są na kolor RAL 9010. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez wbudowany regulator lub pilot zdalnego sterowania. Kurtyny COMMERCE przeznaczone są do stosowaniaw bankach, sklepach, centrach handlowych oraz obiektach usługowych. Urządzenia są dostępne z magazynu firmy VENTIA.


Kurtyny ECON-C – seria komfortowa 


Kurtyny ECON-C to wypróbowane i cenione przez klientów urządzenia przeznaczone do montażu w sufitach podwieszanych z nagrzewnicą elektryczną, wodną lub „zimne” bez podgrzewu powietrza, dostępne w modułach o długościach 1,0m; 1,5m; 2,0m. Nowością w kurtynach ECON-C jest możliwość zastosowania sterownika DITRONIC który w standardzie oferuje możliwość podłączenia urządzeń do systemu BMS. Obudowy lakierowane są na kolor RAL 9010, na zamówienie możliwe jest lakierowanie na dowolny kolor z palety RAL. Kurtyny ECON-C przeznaczone są do stosowania w bankach, sklepach, centrach handlowych oraz obiektach usługowych.


Kurtyny  TUBEX-XL – seria Designer Collection


 Kurtyny powietrzne TUBEX-XL to kolejna konstrukcja w serii TUBEX przeznaczona do montażu pionowego. Urządzenia mają zasięg strumienia powietrza 3,5 m i są dostępne w dwóch wysokościach2,2 m i 2,5 m w wersjach z nagrzewnicą wodną, elektryczną oraz jako kurtyny „zimne” bez wymiennika. Obudowa może być wykonana ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej lakierowanej na dowolny kolor z paletyRAL. Lakierowane na inny kolor niż obudowa, lamele kratki wylotowej dodatkowo uatrakcyjniają wygląd kurtyn. Kurtyny TUBEX-XL dzięki nowoczesnemu wyglądowi doskonale komponują się w każdych warunkach obiektowych, oferując niedrogie rozwiązanie do zastosowaniaw bankach, hotelach, galeriach handlowych, centrach konferencyjnych i wystawowych oraz obiektach użyteczności publicznej.


Wszystkie kurtyny marki STAVOKLIMA posiadają deklarację zgodności CE.

Do doboru kurtyn powietrznych STAVOKLIMA służy unikalny program wspomagający dobór.
Program RATUS to proste intuicyjne oprogramowanie ułatwiające dobór kurtyn powietrznych firmy STAVOKLIMA.Program jest bezpłatną aplikacją. Dobór kurtyny powietrznej sprowadza się do podaniawymiarów otworu drzwiowego. Następnie program prowadzi użytkownika przez poszczególne pola wyboru pomagając wybrać typ kurtyny powietrznej oraz dobrać odpowiednie dedykowane akcesoria. Pozwala np. dobrać nagrzewnicę wodną, obliczając jej dane techniczne od strony hydraulicznej oraz powietrznej. Oferuje również prosty sposób na przygotowanie ofertydla klienta. Standardową opcją jest możliwość eksportu, drukowania do formatu PDF oraz zapis projektu na każdym etapie doboru. Otrzymana karta doboru zawieraniezbędne informacje do zamieszczenia w projekcie instalacji grzewczych i elektrycznych, istotne dla projektantów, wykonawców oraz użytkowników końcowych. Program pracuje pod systemem operacyjnym WINDOWS.


Kurtyny SIRION-A – seria ekonomiczna

Firma VENTIA wprowadza również na rynek kolejną serię kurtyn marki HAVACO:kurtyny SIRION-A, to urządzenia bez podgrzewu powietrza, czyli tzw. kurtyny „zimne”. Urządzenia mają zasięg strumienia powietrza do 3 m i dostępne są w modułach o długościach 1, 1,5 i 2 m. Front urządzenia oraz kratka czerpna wykonana jest z aluminium, wysokowydajne wentylatory wywarzone dynamicznie i statycznie zapewniają dużą prędkość oraz wydatek powietrza, co przekłada się na wysoką skuteczność zabezpieczenia otworów drzwiowych przed napływem powietrza zewnętrznego. Kurtyny SIRION-A sterowane są z wbudowanego regulatora lub pilota zdalnego sterowania. Estetyczna obudowa w kolorze „silver metalic” oraz łatwy montaż dzięki zintegrowanej płycie montażowej sprawia, że kurtyny są korzystnym rozwiązaniem do ochrony pomieszczeń klimatyzowanychw budynkach pracujących w systemie całodobowym takich, jak banki, hotele, biurowce, lokale usługowe, supermarkety. Możliwość montażu kilku kurtyn nad szerszymi otworami i sterowanie ich z jednego pilota zdalnego sterowania pozawala również na ochronę szerszych wejść do chłodni lub mroźni. Urządzenia są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie, a dzięki dostępności urządzeń z magazynu firmy VENTIA, klient może liczyć na szybką realizację zamówień. Koszty transportu na terenie Polski są w cenie kurtyny.


Informacje: Robert Rabiński
Kierownik produktu STAVOKLIMA      
tel. kom. +48 502 614 493        
robert.rabinski@ventia.pl