VBW Engineering wkracza na najwyższy poziom jakości - zdobywamy prestiżowy certyfikat EUROVENT 


Stale rosnąca jakość produktów VBW Engineering oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku klimatyzacji i wentylacji doprowadziły nas do osiągnięcia najwyższej jakości – zwieńczonej uzyskaniem prestiżowego certyfikatu Eurovent, który otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Certyfikatem Euroventu zostały objęte urządzenia z serii BS oraz BD (w wykonaniu standardowym, basenowym i higienicznym). Jest to linia produktów w najwyższym standardzie wykonania przy zachowaniu wyjątkowo wysokiej efektywności energetycznej. Dokument Euroventu zapewnia wszystkie osoby zaangażowane w projekt; inwestorów oraz projektantów, że oferowane przez nas urządzenia spełniają wszystkie warunki podane w dokumentacji technicznej. Gwarantem wiarygodności jest niezależna komisja Eurovent. Dodatkowo dokument ten poświadcza najwyższy poziom wiedzy specjalistycznej i technicznej naszych pracowników, zaangażowanych w procesy produkcyjne, konstrukcyjne oraz projektowe.

certyfikat eurovent vbw

Otrzymanie tego prestiżowego certyfikatu przenosi VBW Engineering na najwyższy poziom jakości, zapewniając naszym klientom wiarygodność i dostęp do urządzeń zgodnych z najwyższym standardem wykonania - zaznacza zarząd VBW Engineering.

Certyfikat EUROVENT – Co to jest?

Eurovent Certita Certification jest uznana za światowego lidera w dziedzinie certyfikacji produktów z branży wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Wydawany przez nią Certyfikat EUROVENT określa i potwierdza parametry wydajności urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych, zgodnie z europejskimi i międzynarodowymi normami. Wszystkie produkty podlegają regularnym testom zapewniającym zgodność z danymi katalogowymi producentów.

W celu dopuszczenia urządzeń do programu certyfikacji przeprowadzana jest udokumentowana, wnikliwa analiza produktów VBW Engineering, wszystkie pomiary dokonywane są przez niezależną instytucję Eurovent.

Badaniom podlegają następujące parametry:

 • Przepływ powietrza,
 • pobór mocy elektrycznej,
 • poziom emitowanego hałasu,
 • sprawność odzysku ciepła,
 • klasa szczelności.

Nowe korzyści dla inwestorów oraz projektantów:

 • Dzięki specyfikacji certyfikowanych produktów zadanie inżyniera/projektanta jest znacznie łatwiejsze – nie ma już potrzeby przeprowadzania szczegółowych porównań i testów potwierdzających parametry techniczne urządzeń. Konsultanci, projektanci, firmy wykonawcze, inwestorzy oraz użytkownicy mogą wybrać urządzenia, mając pewność, że wszystkie dane techniczne są sprawdzone i aktualne;
 • Niezależnie wykonane pomiary i sprawdzone informacje dają nam bezpieczeństwo podczas projektowania. Projekt może zostać wykonany precyzyjnie z uwzględnieniem konkretne konkretnego miejsca eksploatacji – nie ma konieczności uwzględniania rezerw bezpieczeństwa;
 • Dzięki certyfikowanym informacjom możliwe staje się dokładniejsze porównanie urządzeń między sobą. Prowadzi to do powstania uczciwej konkurencji w warunkach rzeczywistych; 
 • Zasada „certify all” uniemożliwia producentom osiąganie korzyści w wyniku produkowania jednego bestsellera: certyfikowane są całe serie konstrukcyjne, pojedyncze urządzenie nie może więc przejść przez proces certyfikacji;
 • Efektem zastosowania urządzeń certyfikowanych jest obniżenie kosztów;
 • Dysponowanie potwierdzonymi i wiarygodnymi danymi technicznymi zwiększa bezpieczeństwo inwestycji i gwarantuje bezpieczeństwo planowania i eksploatacji w odniesieniu do mocy i wydajności energetycznej całej instalacji.

Komentarze

 • Eurovent

  @eratyk- odpowiadając na Twoje zapytanie.

  Zawsze przykładaliśmy ogromną wagę do jakości naszych urządzeń. Nasze centrale zawsze były wykonywane w najwyższym standardzie. Teraz dodatkowo jest to zweryfikowane przez niezależną (zewnętrzną) instytucję Europejską, która potwierdza wysoki standard wykonania naszych urządzeń, spełniających wszystkie warunki podane w dokumentacji technicznej.

 • No tera to ta !

  "Dokument Euroventu zapewnia wszystkie osoby zaangażowane w projekt; inwestorów oraz projektantów, że oferowane przez nas urządzenia spełniają wszystkie warunki podane w dokumentacji technicznej."

  ... czyli że jak było wcześniej ?