Targi ISH Frankfurt 2019 już za nami. To jedna z wiodących tego typu imprez na świecie. Ponad 2500 znanych w branży wystawców i ok. 200 000 odwiedzających w 2017 roku sprawiają, że Messe Frankfurt jest rzeczywiście jednym z najlepszych miejsc do międzynarodowych spotkań, gdzie średnio 40% odwiedzających i 64% wystawców pochodzi spoza Niemiec.

VBW Engineering na targach ISH we Frankfurcie

W tym roku VBW Engineering postanowiła zaprezentować wachlarz swoich możliwości i produktów na targach ISH we Frankfurcie.

Od początku swojego istnienia, firma stawia na rozwiązania indywidualne, realizację każdego oczekiwania, wymagania i potrzeby. Taka specjalizacja i elastyczność  produkcji wspaniale się sprawdza.

Na Targach we Frankfurcie VBW Engineering zaprezentowała na nietypowym stoisku tylko trzy produkty, ale każdy z nich stanowił odpowiedź na różnorodne zapotrzebowania.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się centrala basenowa, wyposażona w pompę ciepła na sprężarce inwerterowej BLDC, umożliwiająca płyną regulację przy stałej, wysokiej sprawności. Ponadto zastosowano w niej wentylatory o specjalnej budowie łopatek ZAbluefin - bionicznych, pofalowanych, ekstremalnie wydajnych i super cichych. Wzorując się na humbaku, którego płetwy podczas pływania w morzu muszą pokonywać podobne wyzwania, zaprojektowano wentylator, który można zastosować przy różnych wymogach ciśnieniowych. Obudowa centrali została wytworzona w idei produkt custom made i wyróżnia ją m.in. profil bezmostkowy, izolacja 63m, czy indywidualny kolor dobrany do potrzeb klienta. Oczywiście jest to produkt w kategorii korozyjności C4/C4, obsługujący również baseny solankowe. Urządzenie wykonano w technologii plug&play, co ułatwia uruchomienie urządzenia w obiekcie oraz gwarantuje estetykę kablowania urządzenia. W centrali zastosowano filtry panelowe, cechujące się niskim eksploatacyjnym spadkiem ciśnienia. 

Wzrok odwiedzających przyciągnął również nietypowy wygląd nowego typu osuszacza z oferty VBW Engineering. Hybrydowy kompakt doskonale wypełnia lukę projektową, łącząc w jednym urządzeniu osuszacz sorpcyjny z dodatkową linią powietrza wyciągowego oraz umożliwiając dodatkowo recyrkulację powietrza w dogodnych okresach. To innowacyjne rozwiązanie redukuje koszty eksploatacji o 35% za sprawą dodatkowego odzysku ciepła (rekuperatora) w linii powietrza regeneracyjnego. Hybryda posiada filtry panelowe oraz chłodnicę pracującą na sucho, odpowiedzialną wyłącznie za zredukowanie temperatury w linii procesowej.

Najciekawszym obiektem stoiska jednak była centrala, zapewniająca zestaw możliwości specjalnych rozwiązań firmy VBW Engineering. Poniżej niektóre z przedstawionych sekcji:

  • Czerpnia akustyczna, której zastosowanie pozwała na obniżenie imitowanego hałasu;
  • Filtr węglowy, który służy do usuwania zapachów w układach klimatyzacji i wentylacji, instalacjach kuchennych, lakierniczych przemysłowych, oczyszczając powietrze w zakresie usuwania rozpuszczalników, węglowodorów i związków organicznych;
  • Moduł odzysku ciepła MHR (Multi Heat Recovery), który jest odpowiedzią na potrzebę wysokosprawnego odzysku ciepła rzędu 90%. To ekologiczne rozwiązanie gwarantuje znaczne oszczędności w utrzymaniu obiektów, szczególnie w okresie zimowym. Prowadzi również do znacznego spadku zużycia energii przy zachowaniu optymalnego klimatu.
  • Sekcja w wykonaniu wysokotemperaturowym, zaprojektowana specjalnie do pracy w specyficznych warunkach, związanych m.in. z wysokimi temperaturami oraz obecnością zanieczyszczeń tłuszczowych w powietrzu wywiewanym. Takie rozwiązanie pozwała na efektywną wymianę powietrza oraz zachowanie możliwości łatwego utrzymania urządzenia w czystości.
  • Sekcja w wykonaniu higienicznym, przetestowana pod kątem zgodności z warunkami określonymi w normie DIN 1946-4 oraz potwierdzona przez TÜV Rheinland,
  • System pre-cooling, gdzie w zależności od temperatury i trybu pracy, można osiągnąć oszczędności kosztów przekraczające 40%, a także szybki zwrot z inwestycji, dzięki oszczędności energii (1-2 lata), lepsze osuszanie, brak napędów elektrycznych i kosztów operacyjnych,
  • Sekcja w wykonaniu przeciwwybuchowym, stosowana w pomieszczeniach wentylacyjnych, zakwalifikowanych jako należące do strefy zagrożonej wybuchem gazu lub eksplozją łatwopalnych grup cieczy IIA i IIB w grupach zagrożenia wybuchem oraz w klasach temperatury T1, T2, T3 i T4.
  • Przy sekcji nagrzewnicy gazowej warto zwrócić uwagę na fakt, że jako jeden z nielicznych producentów central wentylacyjno-klimatyzacyjnych w Europie, VBW Engineering, posiada Certyfikat badania typu WE na nagrzewnice powietrza Pegaz z palnikiem gazowym. Tym samym rozwiązania spełniają zasadnicze wymagania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/426  z dnia 9 marca 2016 w sprawie urządzeń spalających paliwa gazowe.
  • Sekcja wysokosprawnego nawilżacza CERTO (Klingenburg) to urządzenie wielokrotnie sprawdzone zarówno w systemach klimatyzacyjnych, jak i w zastosowaniach przemysłowych dla schładzania adiabatycznego. Opatentowana technologia spełnia wszystkie wymagania higieniczne serii dyrektyw: „Techniki klimatyzacji, jakość powietrza w pomieszczeniach” VDI 6022 Stowarzyszenia Inżynierów Niemieckich, bez zastosowania środków chemicznych, takich jak np. jony srebra. 

Podsumowując obecność VBW Engineering na Targach ISH we Frankfurcie - centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne firmy wyróżniają się wśród konkurencji, umożliwiając dowolną konfigurację sekcji, spełniając najbardziej złożone rygory związane z zaawansowanym przetwarzaniem powietrza, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związanym z estetycznym wyglądem produktu.  VBW Engineering prezentuje na rynku produkt dla najbardziej wymagających.

Dowiedz się wiecej o VBW Engineering