System Niezależnej Dystrybucji Powietrza to nowoczesny system klimatyzacji strefowej oparty na technologii inverterowej oraz zmiennym przepływie powietrza VAF (Variable Air Flow).

Może być zbudowany na bazie klimatyzatora kanałowego pracującego jako split lub jako jednostka wewnętrzna instalacji VRF.

System niezależnej dystrybucji powietrza zasilany jednym urządzeniem kanałowym FDUM o sprężu dyspozycyjnym 100Pa (z agregatem serii Hyper Inverter) jest np. idealnym rozwiązaniem w budynkach typu biurowiec, czy apartamentowiec, gdzie pozwala na efektywne klimatyzowanie strefy od 2 do 5 pomieszczeń, z niezależnym ustawieniem temperatury w tych pomieszczeniach.

 

 

System niezależnej dystrybucji powietrza w aplikacji z jednostką kanałową instalacji VRF pozwala na zastosowanie mniejszej ilości jednostek wewnętrznych,  ponieważ jedno urządzenie kanałowe może obsługiwać niezależnie od 2 do 5 pomieszczeń. Wspólna czerpnia  powietrza obiegowego pozwala na wyrównanie temperatur w danej strefie. 

Niewątpliwą zaletą systemu jest jego elastyczność i łatwość adaptacji do zmieniającej się aranżacji i rozkładu pomieszczeń biurowych czy mieszkaniowych.

 

 

 

Źródło: Elektronika S. A.