Klimatyzator ścienny o uniwersalnej obudowie dopasuje się do wnętrz w różnej stylistyce oraz takich, które z przyczyn architektonicznych wymagają rozwiązań o kompaktowej konstrukcji. Połączenie nowoczesnej formy z wysokiej klasy komponentami powoduje, że jednostka wewnętrzna TOSOT odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Uniwersalna jednostka ścienna TOSOT z łatwiejszym i wygodniejszym sterowaniem

Urządzenie dostępne jest w ofercie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych i może być częścią systemu VRF – TMV 5, TMV MINI, TMV SLIM, TMV Heat Recovery i TMV Home, działając jako element większego układu. Zarządzanie jednostką ścienną jest teraz łatwiejsze i wygodniejsze. Dedykowany wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania uruchamia m.in. inteligentną kontrolę temperatury. Wbudowane czujniki gromadzą dane o odczuwalnej temperaturze w pomieszczeniu. Po przeanalizowaniu parametrów jednostka wewnętrzna przechodzi w tryb pracy odpowiedni dla wykrytych warunków termicznych – chłodzenie, grzanie, wentylację, osuszanie lub ustawienia automatyczne. Precyzyjne dopasowanie pracy urządzenia do mikroklimatu w mieszkaniach, domach czy biurowcach poprawia nie tylko komfort zarządzania jednostkami ściennymi, ale także skutecznie wpływa na koszty, pobierając tylko tyle energii, ile jest potrzebne w danym momencie. W trybie chłodzenia, tak samo jak w czasie grzania, w zależności od wybranego wariantu jednostki, pobór mocy utrzymuje się w korzystnym przedziale od 0,05 do 0,07kW. W klimatyzatorze przewidziano dodatkowe funkcjonalności, jak np. cicha praca, a najmniejsze urządzenia TOSOT generują ciśnienie akustyczne na poziomie 38dB. Efektywne rozprowadzanie powietrza umożliwia kontrola ruchu żaluzji w 9-stopniowej skali kierunku lewo-prawo lub 10-stopniowego parametru góra-dół. W okresie zimowym, podczas wykorzystywania jednostki najczęściej w funkcji grzania, klimatyzator nie podaje zimnego powietrza, a wpuszcza je do pomieszczenia dopiero po osiągnięciu komfortowej temperatury.

Jasny panel urządzenia pozwala na łatwe utrzymanie go w czystości. Jednostka sama przypomina o okresowym czyszczeniu lub wymianie filtra. W zachowaniu prawidłowej higieny użyteczna jest funkcja samooczyszczenia, która po wyłączeniu klimatyzatora automatycznie przełącza go w tryb suszenia. Uruchomiony w ten sposób wentylator przez kilka kolejnych minut osusza wewnętrzne części parownika z pozostałości wody. 

 

Dowiedz się więcej