Niedobory czynników chłodniczych, nowe czynniki chłodnicze, podwyżki cen i podatek od wartości GWP oraz przepisy sprawiają, że planowanie i przewidywanie przyszłości staje się dla specjalistów z branży dużym wyzwaniem. Z pomocą przychodzi firma Danfoss, organizując globalną inicjatywę pod hasłem „Tydzień czynników chłodniczych - Refrigerant Week”. Od poniedziałku do piątku (18-22 września 2017 roku) odbędzie się szereg aktywności w tym obszarze.

Tydzień czynników chłodniczych - Refrigerant Week 2017

W ubiegłym roku, październikowy szczyt w Kigali przyniósł większą przejrzystość w kwestii stopniowego wycofywania czynników chłodniczych wykorzystywanych w HVAC-R. Danfoss zaznacza wpływ porozumienia na producentów OEM i instalatorów na całym świecie, a także zwraca uwagę, w jaki sposób może pomóc sprostać różnicom między dyrektywami i instalacjami. Firma Danfoss posiada specjalistyczną wiedzę fachową, kwalifikacje produktowe, ale także urządzenia testujące, zapewniające niezawodne, wydajne i zrównoważone rozwiązania dla różnych czynników chłodniczych, obejmujące klimatyzację i łańcuch dostaw żywności. Ponadto eksperci Danfoss zaczęli współpracować z klientami w wyspecjalizowanych centrach projektowania aplikacji w celu wsparcia i ułatwienia przejścia na nowe i lepsze czynniki chłodnicze. 

Podczas całego tygodnia Refrigerant Week będzie można wziąć udział w różnych wydarzeniach, szkoleniach i aktywnościach. 

CoolSchool
Projekt ma na celu zachęcać do zwiększenia wiedzy o czynnikach chłodniczych oraz znalezienia rozwiązań, które pomogą przystosować się do przejścia na nowe czynniki chłodnicze. Informacje dot. seminariów internetowych, filmy, infografiki czy artykuły znajdują się na stronie internetowej Danfoss.

CoolTools
Danfoss stworzyła kilka narzędzi umożliwiających płynne i łatwe przejście na nowe czynniki chłodnicze. Rozwiązania te mogą być używane do wybrania odpowiedniego czynnika chłodniczego w każdej sytuacji, a także znalezienia kompatybilnego komponentu czy zapewnienia prawidłowego zainstalowania czynników chłodniczych w układzie chłodzenia.

Szkolenie on-line
Firma organizuje także szkolenie online dla instalatorów i techników zajmujących się instalacjami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi. Odbędzie się ono 21 września, w godz. 9:00 – 11:00.Dowiedz się więcej