Rozwiązania CAREL zminimalizowały zanieczyszczenie atmosfery o prawie 4000 ton odpowiednika CO2.

Trzykrotny wzrost projektów z udziałem naturalnych czynników chłodniczych

Carel zaprezentował pozytywne wyniki z ubiegłego roku w zakresie oszczędności energii i stosowania rozwiązań z udziałem czynników naturalnych. Dzięki zakupieniu naturalnych czynników chłodniczych zamiast tradycyjnych gazów, liczba projektów CO2 z technologią inwerterów DC potroiła się od 2017 roku, pozwalając tym samym na oszczędności w zakresie łącznie miliona euro.

Wzrost wysokowydajnych rozwiązań z naturalnymi czynnikami chłodniczymi wpływa również na duże oszczędności energii. Szacuje się, że systemy sprzedane w 2018 r. zapewniły oszczędności na poziomie prawie 3000MWh energii, przy czym prawie 1500 ton mniej zamienników CO2 zostało uwolnione do środowiska.

Poza tym nastąpił także spadek emisji zanieczyszczeń gazowych z powodu wycieków czynników chłodniczych z roztworów o niskim GWP. W rzeczywistości szacujemy, że  projekty Carel w 2018 r. zminimalizowały emisję do środowiska o 2500 ton zamiennika CO2 w porównaniu z gazami przemysłowymi R404/A tej samej wydajności. Stanowi to namacalne oszczędności netto 4000 ton odpowiednika CO2, czyli analogicznie do sytuacji, w której przez centrum Londynu przez 20 dni* nie przejeżdża żadne auto! 

W obliczu dalszego wzrostu globalnego ocieplenia, Carel przyczynia się do wykorzystania naturalnych czynników chłodniczych, opracowując rozwiązania, upraszczające ich stosowanie i zwiększające wydajność systemu.
- Rozwiązania z naturalnymi czynnikami chłodniczymi reprezentują teraźniejszość i nie są już przyszłością - twierdzi Matteo Dal Corso, specjalista ds. Zastosowań. Rozwiązania Detaliczne (Retail Solutions). - Teraz, gdy dostępne są nowe technologie, nadszedł czas, aby skoncentrować się na wykorzystaniu ich innowacyjnych funkcji i usług, ponieważ jest to możliwe do osiągnięcia dzięki zaawansowanym technicznie urządzeniom zainstalowanym i gotowym do pracy - dodaje.

 

Dowiedz się więcej