Rozwiązania CITY gwarantują o 38% wyższą sprawność przy obciążeniu częściowym niż wymaga dyrektywa Ecodesign na rok 2021.

Trane z kompaktowymi systemami ogrzewania i chłodzenia o zerowej emisji CO2

Trane® - czołowy światowy dostawca systemów i usług w zakresie zapewniania komfortu do pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, wprowadzają CITY – trzy nowe agregaty wody lodowej i pompy ciepła z mocą poniżej 400kW, przeznaczone są do wydajnego ogrzewania i chłodzenia niewielkich budynków użyteczności publicznej, obiektów oraz procesów przemysłowych. 

Kompaktowe produkty z rodziny CITY gwarantują sprawność o 38% wyższą niż określają wymagania dyrektywy Ecodesign na rok 2021, co sprawia, że właściciele budynków wyposażonych w te urządzenia mogą bez obaw patrzeć w przyszłość. Produkty zostały zaprojektowane z użyciem czynnika chłodniczego R-1234ze, który generuje znikomy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Działają one w oparciu o energię odnawialną, wodę geotermalną i wodę odpadową, zapewniając temperaturę ogrzewania do 80°C. CITY świetnie sprawdzi się przy obsłudze niewielkich budynków użyteczności publicznej, obiektów i procesów przemysłowych, gdyż spełnia obecne wymagania dotyczące konwencjonalnych instalacji ogrzewania, jak również stanowi bezpieczne rozwiązanie grzewcze o potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) niższym niż 1.

Trzy nowe produkty to: 

  • Trane CITY Comfort – agregat stworzony z myślą o budynkach biurowych, szpitalach, sieciach ciepłowniczych i chłodniczych oraz centrach danych, który może być także wykorzystywany w niewielkich instalacjach przemysłowych, między innymi w produkcji żywności i napojów, ale również w małych obiektach produkcji rolnej, takich jak winnice. 
  • Trane CITY Process – wersja agregatu, która przeznaczona jest do stosowania w procesach, zapewniająca wysokiej sprawności chłodzenie procesowe w branży spożywczej, w magazynach, chłodniach, a także na lodowiskach, dająca możliwość obniżenia temperatury do –12°C. Produkt wykorzystuje czynnik chłodniczy R-1234ze, który jest niepalny i zapewnia znikomy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). 
  • Trane CITY Booster - pompa ciepła typu woda–woda, dostarczająca ciepłą wodę o temperaturze od 50 do 80°C i jest przeznaczona do zastosowań obejmujących ogrzewanie z wykorzystaniem wysokiej temperatury, dostarczanie ciepłej wody użytkowej, obsługę sieci ciepłowniczych oraz instalacji kaskadowych do odzysku ciepła. Trane CITY Booster pozyskuje energię z wody odpadowej bądź też z instalacji geotermalnych o temperaturze od 5 do 30°C. 

- Produkty Trane CITY trafiają w różnorodne potrzeby klientów, którzy oczekują rozwiązań z zapewniających komfort i chłodzenie procesowe o niewielkich rozmiarach i wysokiej sprawności – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane na rynki Europy, Bliski Wschód, Afrykę. - Połączenie technologii firmy Trane, wykorzystania odnawialnych źródeł energii i wody odpadowej oraz zastosowanie czynnika chłodniczego o znikomym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego zapewnia właścicielom budynków niezrównaną wydajność, a przy tym jest to inwestycja przyjazna dla środowiska i nastawiona na przyszłość – dodaje.

W małych budynkach użyteczności publicznej, w obiektach i procesach przemysłowych, przed wprowadzeniem produktów CITY, stosowano agregaty wyposażone w sprężarki spiralne. Produkty CITY umożliwiają korzystanie z połączenia napędu z przetwornicami częstotliwości i sprężarek śrubowych, z zastosowaniem czynnika chłodniczego o potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) niższym niż 1, przy sezonowym wzroście sprawności o 28%.

Rodzina Trane CITY wchodzi w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise, które zostały stworzone z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko przy zastosowaniu najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności. Więcej informacji dotyczących pełnej oferty rozwiązań Trane znajduje się na stronie internetowej www.trane.com.

Realizacja zobowiązania klimatycznego Ingersoll Rand 
W roku 2014 firma Ingersoll Rand publicznie zobowiązała się do zwiększenia sprawności energetycznej i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej działania i produkty.

Zobowiązanie klimatyczne firmy obejmuje:

  • Ograniczenie emisji GHG z produktów firmy o 50% do roku 2020 oraz wprowadzenie w całym asortymencie rozwiązań zapewniających niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego do roku 2030.
  • 500 mln USD inwestycji w badania i rozwój produktów w celu sfinansowania długoterminowego ograniczenia emisji GHG.
  • Obniżenie o 35% śladu emisji gazów cieplarnianych powstającego w związku z działalnością firmy do roku 2020.

Powyższe zobowiązanie klimatyczne Ingersoll Rand pozwoliło na ograniczenie emisji dwutlenku węgla z produktów firmy o 11 mln ton w porównaniu z poziomem bazowym z 2013 roku, co odpowiada emisji z energii zużywanej przez 1,6 mln gospodarstw domowych w ciągu roku. Firma zminimalizowała też intensywność emisji GHG związanej z prowadzeniem działalności o 23% w porównaniu z poziomem bazowym z 2013 roku. 

 

Dowiedz się więcej