Pięć nowych agregatów o szerokim zakresie wydajności od 20 do 14 000 kW, które sprostają wszystkim potrzebom chłodniczym bez względu na przeznaczenie.

Trane poszerza ofertę agregatów o przełomowe systemy stworzone dla rynków europejskich
Firma Trane, główny na rynku globalny dostawca rozwiązań i usług przeznaczonych do zapewniania komfortu w pomieszczeniach oraz marka firmy Ingersoll Rand, oświadczyła dziś, że w znaczącym stopniu rozszerzyła swój asortyment agregatów w Europie.

Trane zaoferuje pięć nowych systemów chłodzenia wodą o zakresach mocy od 20 kW do 14 000 kW, aby sprostać potrzebom chłodniczym, wydajnościowym i akustycznym w budynkach opieki zdrowotnej, placówkach edukacyjnych i handlowych oraz w zakładach produkcyjnych i hotelach na rynkach europejskich.

Te nowe systemy są dostępne wraz z zaawansowanym sterowaniem, a także wyposażono je w innowacyjne funkcje wydajnościowe i akustyczne, tak aby sprostać wymogom klientów w zakresie mocy, wydajności i trwałości.

Nowe systemy to: Trane RTHDevo (agregaty chłodzone wodą 500–1500 kW); Sintesis (agregaty chłodzone powietrzem 300–1500 kW); Stealth™ (najcichszy agregat chłodzony powietrzem 500–1050 kW); Series E™ CenTraVac™ (kolejna generacja CenTraVac 2600–14 000 kW) oraz Conquest (spiralne pompy cieplne i agregaty chłodzone powietrzem 20 kW-165 kW).

Trane łączy wiodący na świecie produkt i badania rynku z rozwojem nowej technologii i rygorystycznym testowaniem produktów, aby zagwarantować Europie bogaty wachlarz niezwykle wydajnych agregatów” — powiedział Jose LaLoggia, menadżer generalny Trane w Europie. „Systemy te stworzono z myślą o efektywności cenowej i optymalnej wydajności energetycznej przy częściowym i pełnym obciążeniu, a także w zgodzie z najbardziej surowymi lokalnymi standardami i ocenami wydajności”.


Trane RTHDevo
Agregaty chłodzone wodą ze sprężarkami rotacyjnymi

Nowy RTHDevo to zintegrowany system, który łączy agregaty śrubowe chłodzone wodą z zaawansowaną technologią sterownika Tracer™ UC800, która dostarcza inteligencji agregatowi i utrzymuje jego połączenie i tryb online.

System jest dostępny z wydajnością chłodniczą w zakresie 500–1500 kW, co idealnie nadaje się do zastosowania w ośrodkach opieki zdrowotnej, do klimatyzowania pomieszczeń lub kontroli temperatury we wrażliwych procesach przemysłowych.

Nowy RTHDevo jest bardzo energooszczędny. Przy obciążeniu chłodzenia 1300 kW system jest nawet o 34 procent bardziej wydajny niż inne dostępne agregaty (symulacja przeprowadzona we Frankfurcie w Niemczech). W skali rocznej wyniki te mogą generować do 5800 euro oszczędności, w zależności od miejscowych kosztów energii elektrycznej.

System został zaprojektowany w prosty sposób, aby zapewnić większą niezawodność przy mniejszej liczbie ruchomych części i nieskończone odciążanie dla dopasowania energetycznego i układ różnicowy do przemieszczania oleju. Opatentowany parownik filmu opadowego firmy Trane zapewnia największą na rynku wydajność i przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd.

RTHDevo jest wyposażony w zaawansowany cyfrowy sterownik Tracer™ UC800, który dostarcza inteligencji agregatowi i utrzymuje jego połączenie i tryb online. System wyposażony jest w adaptacyjne algorytmy sterowania oraz autorskie strategie sterowania, które reagują na różne stany i podtrzymują wydajną pracę.


Trane Sintesis
Agregaty chłodzone powietrzem ze sprężarką rotacyjną o wydajności od 300 do 1500 kW

Agregaty chłodzone powietrzem Trane Sintesis doskonale nadają się do wszelkich zastosowań klimatyzacyjnych i chłodniczych, a zaprojektowano je tak, aby mogły pracować przez cały rok, we wszystkich segmentach rynku na świecie — w hotelarstwie, w budynkach handlowych, szkołach, ośrodkach opieki zdrowotnej.

Przy 11 kombinacjach wydajność/akustyka Sintesis wykazuje wyjątkową wszechstronność i zapewnia bezkompromisową wydajność w odpowiedzi na najważniejsze potrzeby klientów, związane z klimatyzacją pomieszczeń i procesami przemysłowymi.

Konstrukcja Trane Sintesis oferuje innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia wagi, większej wydajności względem wielkości i niezawodności: skraplacz mikrokanałowy, opatentowany parownik Trane, nowe wentylatory EC i dyfuzory wentylatorów.

Sintesis posiada sterownik Tracer™ UC800 z interfejsem TD7 i 7-calowym ekranem dotykowym w celu zapewnienia intuicyjnej nawigacji i szerokiej łączności. Inteligentne, zaawansowane sterowanie przyczynia się do operacyjnej wydajności, umożliwiając prezentację tendencji danych, czytelny dziennik alarmów, gromadzenie danych, wykonywanie analiz i przedstawianie zaleceń.

Dodatkowo sterownik można z łatwością podłączyć do chłodnicy w celu chłodzenia swobodnego i posiada on funkcję „wytwarzania lodu” w celu dodatkowego chłodzenia lodem w czasie szczytowych obciążeń.Trane Series E™ CenTraVac
Agregat wirówkowy chłodzony wodą o wydajności do 2600 do 14 000 kW

Agregat CenTraVac serii E to agregat o dużej pojemności do zastosowań związanych z klimatyzowaniem dużych budynków handlowych w celu zapewnienia komfortu, włącznie z chłodzeniem sieciowym. Jest on o 10 procent bardziej energooszczędny niż kolejny najlepszy agregat dostępny w tym tonażu, co sprawia, że zapewnia czołową w branży wydajność, zarówno przy obciążeniu częściowym jak i pełnym.

Trane serii E to agregat o dużej pojemności, który wykorzystuje alkenowy czynnik chłodniczy (HFO) o bardzo niskim potencjale powodowania globalnego efektu cieplarnianego (GWP) i opiera się na niskociśnieniowej technologii wieloetapowej i półhermetycznej konstrukcji o bezpośrednim napędzie. Niedawno otrzymał certyfikat Instytutu Klimatyzacji, Ogrzewania i Chłodzenia (AHRI — Air-Conditioning, Heating and Refrigeration Institute). CenTraVac serii E zapewnia zwiększoną trwałość, dzięki zastosowaniu pomp ciepła, odzysku ciepła i chłodzenia swobodnego. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w funkcję „wytwarzania lodu” w celu dodatkowego chłodzenia lodem w czasie szczytowych obciążeń.


Trane Conquest
Spiralne pompy cieplne i agregaty chłodzone powietrzem o wydajności od 20 do 165 kW

Agregaty o małej pojemności Trane Conquest zaprojektowano jako jedne z najcichszych systemów, nawet do najbardziej wrażliwych na hałas zastosowań, a ponadto optymalizują zużycie energii, bez względu na typ budynku, obciążenie czy modulacje wydajności.

Urządzenia dostępne w wersji tylko chłodzącej i odwracalnej pompy cieplnej zapewniają zwiększoną wszechstronność. Monitorowanie urządzenia dostępne jest w 15 językach za pomocą nowego lekkiego sterownika Trane z wyświetlaczem LCD do zastosowań komercyjnych. Opcjonalny 7-calowy kolorowy ekran dotykowy umożliwia bardziej zaawansowane sterowanie i intuicyjną nawigację z prezentacją tendencji danych, dziennikiem alarmów i zdalnym monitorowaniem.


Trane Stealth™
Najcichszy agregat chłodzony powietrzem o wydajności od 500 do 1050 kW

Agregaty Trane Stealth to wiodące w branży grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej połączenie wydajności przy obciążeniu częściowym i pełnym, a także najcichszych publikowanych poziomów hałasu w agregatach chłodzonych powietrzem.

U podstaw wydajności agregatu Stealth leży technologia AdaptiSpeed™ — połączenie napędu bezpośredniego, sprężarki śrubowej o określonej prędkości, silników z magnesami trwałymi oraz napędu o częstotliwości adaptacyjnej (AFD — Adaptive Frequency™ Drive). Innowacyjna konstrukcja sprężarki agregatu zapewnia szczytową wydajność w każdych warunkach pracy, przy pełnym lub częściowym obciążeniu.

Cicha praca jest standardowo wpisana w każdy agregat chłodzony powietrzem Stealth, aby sprostać określonym potrzebom, zarówno w nowych budynkach jak i tych istniejących od dłuższego czasu, zwłaszcza w instytucjach edukacyjnych i centrach danych.

Sterownik Tracer UC800™ dostarcza inteligencji agregatowi Stealth i obsługuje adaptacyjne algorytmy sterowania, które reagują na różne stany urządzenia, dbając o wydajną pracę agregatu.