Trane, światowy lider wśród dostawców usług i rozwiązań dla przemysłu, wprowadza na rynek nową linie agregatów małej mocy. Nową pozycją jest agregat chłodniczy CGA powietrze-woda oraz pompa ciepła CXA powietrze-woda. Każde z urządzeń wyposażone jest w wentylatory osiowe i sprężarki spiralne (scroll). Takie rozwiązania spełniają wszystkie wymagania związane ze sprawnością, poziomem hałasu czy niezawodnością.

Trane-nowa linia agregatów małej mocy: agregat chłodniczy CGA powietrze‑woda oraz pompa ciepła CXA powietrze-woda.

 „Pierwsze nowości w Trane pojawiły się już w ubiegłym roku, kiedy wprowadziliśmy sześć nowych produktów, w linii agregatów chłodzonych zarówno powietrzem, jak i wodą” - mówi Jeff Moe, wiceprezes ds. zarządzania produktem i marketingu Trane w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. „Nasza ofensywa w dziedzinie agregatów nie ustaje i to jest ekscytujące, że niesieni falą innowacji wciąż możemy dostarczać naszym klientom nowe rozwiązania, które pomagają im w spełnianiu potrzeb ich firm.“

Nowe agregaty zastępują poprzednią linię Trane CGA/CXA, zapewniając klientom nawet o 17% wyższą sprawność chłodzenia i ogrzewania, do 32% mniejszą powierzchnię oraz do 5 dB niższy poziom hałasu w porównaniu do ich poprzedników. Nowe agregaty CGA i CXA umożliwiają ponadto uzyskanie temperatury wody lodowej na wylocie do -12 stopni Celsjusza, co czyni je doskonałym wyborem w przemyśle spożywczym. Ponadto osiągają poziomy sezonowego współczynnika sprawności (SCOP), które zaczną obowiązywać od września 2015 r., w ramach będących w opracowaniu dyrektyw dotyczących projektów ekologicznych.