Coraz częściej przy wyborze urządzeń dbających o nasz komfort kluczowe stają się odpowiedzialność za środowisko i ekologiczne rozwiązania. Nowa generacja pomp ciepła od Tosot jest odpowiedzią na potrzebę bezpiecznych i energooszczędnych rozwiązań.

Tosot z nową generacją pomp ciepła

Pompy ciepła są urządzeniami, które coraz częściej zastępują tradycyjne kotły na paliwa stałe – węgiel, pelet czy olej opałowy. Wykorzystują one odnawialną energię, która zgromadzona jest w gruntach, wodzie lub powietrzu i przekazują ją z ośrodka zimniejszego do cieplejszego. Pompy typu powietrze-woda wpasują się zarówno w modernizowane, jak i nowe budownictwo – w Szwajcarii aż 60% nowo powstałych domów wyposażonych jest w nowoczesne pompy ciepła, a na zachodzie pojawiają się już w co trzecim budynku mieszkalnym. 

Jeden system o szerokim zakresie mocy odpowiada za kilka funkcji: ogrzewanie niskotemperaturowe, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i klimatyzację z wykorzystaniem klimakonwektorów. Kompaktowa budowa pozwala na montowanie urządzeń w budynkach mieszkalnych, ale i niewielkich inwestycjach komercyjnych – hotelach, sklepach czy lokalach gastronomicznych. W budownictwie starszego typu sprawdzą się z kolei urządzenia wysokotemperaturowe, które cechuje prosty i szybki montaż. Ponadto zmiana tradycyjnych systemów grzewczych nie wymusza drogich i czasochłonnych modernizacji - wystarczy je odłączyć i wpiąć pompę ciepła. Urządzenia niskotemperaturowe wraz z ogrzewaniem podłogowym są idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa, gdzie możemy kontrolować projekt i rozmieszczenie instalacji. W przypadku dedykowanych zbiorników CWU do wyboru są dwie wersje zasilania i wielkości, które umożliwiają podłączenie układu do instalacji solarnej. 

Zaawansowane urządzenia są w stanie zarządzać swoimi parametrami – pompy ciepła od TOSOT pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze – wbudowany system inteligentnego odszraniania, tryb wakacyjny czy timer tygodniowy, to funkcje, które podnoszą komfort ich użytkowania. By spełnić swoje zadania muszą być zdolne do pracy w każdych warunkach – zastosowanie dodatkowych grzałek elektrycznych, pozwoli pompom ciepła TOSOT działać niezależnie od panujących temperatur. W sprzedaży dostępne są modele w czterech wersjach wydajności grzewczej – od 5,2kW do 15,5kW dla urządzeń niskotemperaturowych oraz 8,0kW do 14,0kW dla urządzeń wysokotemperaturowych.

Wybór ekologicznych źródeł energii przyczynia się do zmniejszenie zużycia paliw kopalnych, a co za tym idzie, ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla, tlenku węgla i pyłów. Koszty eksploatacji takiego systemu nie są wysokie – na wyprodukowanie 1kW energii cieplnej potrzeba ¼kW energii elektrycznej. Poza tym nie musimy martwić się także dodatkowymi opłatami za naprawę urządzeń – pompy ciepła należą do najbardziej niezawodnych i najbezpieczniejszych źródeł ciepła dostępnych na rynku. 

 

Dowiedz się więcej