Toshiba Airconditioning, oddział firmy Toshiba Carrier UK Ltd, rozszerzył swoją ofertę małych systemów komercyjnych Digital Inwerter 4 o dwie nowe jednostki zewnętrzne i siedem nowych modeli wewnętrznych.

Toshiba rozszerza serię AC Digital Inverter

Jednostki, które do tej pory dostarczały 2,5kW oraz 3,6kW, obecnie wzbogaciły się o modele, które dostarczają od 2,5kW aż do 10kW. To spowodowało, że Toshiba oferuje bardzo szeroki wachlarz urządzeń w tym sektorze. 

Toshiba oferuje urządzenia wysoce wydajne oraz w pełni zgodne z dyrektywą ErP. Dodatkowo nowe modele pracują w temperaturze od -15oC do +46oC, z naciskiem, że są w stanie zapewnić stałe ciepło nawet gdy powietrze osiąga temperaturę -15oC.

Firma wskazuje na fakt, że wydajność urządzeń osiągnięta jest dzięki funkcji oszczędności energii, dzięki której użytkownik może zmieniać jej ustawienia o 1% w zakresie między 50% a 100% oszczędności energii.

Nowe modele są w pełni zintegrowane z systemami VRF oraz BMS, które zwiększają wydajność energetyczną urządzeń. Dodatkowo nowe jednostki sterowane są za pomocą kontrolera RBC-PCNT30TLE.Producent jednak szykuje pełną gamę kompatybilnych sterownik, które będą uniwersalne dla urządzeń marki.

Jednostki zewnętrzne będą mogły być podłączone do czterech typów jednostek wewnętrznych: kompaktowej kasety 4-drogowej, kanału płaskiego, jednostki ściennej oraz jednostki podsufitowej. Najbardziej efektywne połączenie jest w stanie wytwarzać efektywność energetyczną SEER na poziomie 6,1, co powoduje, że oceniane są w klasie energetycznej A++.

Jednostki wewnętrzne mogą być również podłączone do istniejących już jednostek zewnętrznych w celu stworzenia dwu-, trzy-, cztero- jednostkowych systemów, przy jednoczesnym zapewnieniu swobodnej ich obsługi.