21 października zakończyła się licytacja srebrnego medalu olimpijskiego Tomasza Sikory zdobytego na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie 2006. Szczęśliwym posiadaczem medalu została firma Viessmann Sp. z o.o., która zaoferowała najwyższą cenę 55 500 PLN.

Tomasz Sikora oddał medal. Aukcja zakończona!
Licytacja medalu trwała od 14 do 21 października. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie młodego biathlonisty Tomasza Dudka, który w maju postrzelił się podczas treningu. Szczęśliwym posiadaczem medalu została firma Viessmann Sp. z o.o., która jest jednocześnie Sponsorem Strategicznym Polskiego Związku Biathlonu.

Jak mówi prezes firmy Viessmann Sp. z o.o. Roland Krause „Bardzo się cieszymy, że udało nam się wziąć udział w tej szlachetnej idei i zlicytować medal. Od lat jesteśmy zaangażowani w promocję sportów zimowych, młodych zawodników, dlatego też od razu zdecydowaliśmy się na udział w licytacji. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób pieniądze pozwolą wrócić do zdrowia Tomkowi, tego mu z serca życzymy. Przy tej okazji dziękuje również Tomkowi Sikorze, który zdobył się na tak szlachetny gest i nie żałował swojego największego trofeum w karierze na pomoc młodszemu koledze. Po tym poznaje się wielkość zawodnika”.

Przekazanie medalu przez Tomasza Sikorę odbędzie się 22 października w Katowicach podczas gali z okazji 40- lecia katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Źródło: Viessmann

Komentarze