Oferta firmy Alfaco wzbogaciła się o termostatyczne zawory rozprężne z serii RFKA Sanhua. Termostatyczne zawory rozprężne z serii RFKA służą do regulacji strumienia przepływu czynnika przez parownik, w celu regulacji wartości przegrzania mierzonego na wylocie z parownika.

Termostatyczne zawory rozprężne z serii RFKA Sanhua w ofercie Alfaco.

Mogą być używane w różnych instalacjach przy różnych warunkach pracy. Typowe aplikacje to chłodnie, wytwornice lodu, osuszacze oraz systemy klimatyzacji i pompy ciepła pracujące w różnych zakresach temperatury odparowania.


Wymienne dysze ułatwiają gospodarkę magazynowa, dobór wydajności zaworu i wymianę dyszy. Dodatkowo bańka pomiarowa zaworu wykonana jest w technologii „Cross charge” która zapewnia stały stopień przegrzania dla całego zakresu temperatur parowania.

Zawory dostępne są z funkcją MOP, co gwarantuje niezawodną prace sprężarki. Zawory współpracują z najczęściej stosowanymi czynnikami chłodniczymi grup HCFC oraz HFC: R22, R134a, R404A, R407C, R507A. Maksymalne osiągane ciśnienie pracy PS: 2,1 …3,5 MPa (21…35 bar). Zawory pracują dla temperatur TS minimalnej  -40°C i maksymalnej +70°C. Produkt posiada certyfikację UL/CSA oraz deklarację PED. Instalacja zaworu odbywa się głowicą do góry; dla przepływu zgodnie z oznaczeniami: A-wlot, B-wylot.

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE:

  • RFKA: seria zaworów kątowych 
  • Wlot 3/8’’ połączenia skręcane 
  • Długość kapilary: 1,5m 
  • Zewnętrzne wyrównanie ciśnienia
    RFKA skręcane/skręcane – przyłącze ¼’’ 
    RFKA skręcane/lutowane z przyłączem lutowanym 6mm