Konstrukcja to istotny komponent każdej instalacji fotowoltaicznej. Dlatego przed wyborem producenta ważne jest porównanie oferty obecnej na rynku. Idealną okazją do tego będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy. W tym roku odbędą się w dniach 10-11.09.2019, a podczas nich, odwiedzający porównają szeroką ofertę konstrukcji fotowoltaicznych.

Targi RE-Energy coraz bliżej!

Firma Renusol GmbH z ponad dwudziestoletnim doświadczenia z zakresu systemów montażowych dla instalacji fotowoltaicznych, zajmuje się projektowaniem i rozwojem łatwych, uniwersalnych w instalacji systemów, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów oraz posiadających certyfikaty TÜV. 

IBC SOLAR to firma obecna na rynku od 1982 roku. Jako lider sprzedaży systemów fotowoltaicznych, zainstalowała około 4,2 GW mocy, zaczynając od małych instalacji, a kończąc na dużych farmach fotowoltaicznych. Firma posiada w ofercie rozwiązania dla każdego systemu fotowoltaicznego i powierzchni, dla dachów płaskich system IBC AeroFix, a dla spadzistych IBC TopFix 200. Dzięki programowi PV Manager możliwe jest kompleksowe ustalanie projektów fotowoltaicznych. Odpowiedni stosunek ceny do jakości, szybki montaż oraz dziesięcioletnia gwarancja to największe zalety produktów IBC SOLAR. - Bierzemy udział w targach RE-energy przede wszystkim z dwóch powodów, po pierwsze chcemy pozyskać nowych klientów i poszerzyć współpracę z dotychczasowymi klientami. Polski rynek ma bardzo duży potencjał - mówi Albert Engelbrecht, Senior Vice President Solutions International.

EnergyNAT Sp. z o. o. jest dystrybutorem niezbędnych części instalacji fotowoltaicznych, zaczynając od bogatego wachlarza modułów fotowoltaicznych (SunPower, Saronic), systemów montażu paneli na wszelkich rodzajach powierzchni (Van der Valk), jak również falowników (SOFARSOLAR, KACO), okablowania i systemów monitoringu. - Na współpracę z firmą Van der Valk zdecydowaliśmy się z wielu powodów, ale najważniejsze to przede wszystkim wysoka jakość produktów oraz doświadczenie, ponieważ firma istnieje od 1968 roku - mówi Tomasz Grnyo, prezes EnergyNAT.

Van der Valk Solar Systems specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji systemów montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich, spadzistych, gruntach i powierzchniach specjalnych, jak np. szklarnie czy woda. Van der Valk Solar Systems wdraża do oferty produkty, które nie wymagają konserwacji, a przy tym wyróżniają się trwałością, niezawodnością, funkcjonalnością i łatwością montażu. Wszystkie systemy dostępne są w konfiguracji poziomej i pionowej wraz z bezpłatnym oprogramowaniem do projektowania i wszelkich wyliczeń programowych.

B&K Solare Zukunft GmbH to producent konstrukcji do paneli fotowoltaicznych. Znakiem rozpoznawczym tych produktów jest system mocowań IROC®, który pozwala zaoferować odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju dachu. - Podczas tegorocznych targów RE-energy skupimy się na zaprezentowaniu Systemu aerodynamicznego IROC® 10 i 15 stopni przeznaczonego dla dachów płaskich i systemu IROC® TR3 przeznaczonego dla dachów trapezowych, zaprezentujemy również rozwiązania dla pozostałych dachów - mówi Łukasz Ćwikła, Specjalista ds. Sprzedaży B&K Solare Zukunft na rynek polski. 

ENERGY5 to także jeden z wystawców oferujących konstrukcje. Firma jest jednym z czołowych polskich producentów i dostawców całościowych rozwiązań z zakresu systemów mocowań modułów fotowoltaicznych. W ofercie firmy znajduje się także projektowanie instalacji oraz ogromny wachlarz usług konsultingowo-technicznych, niezbędnych do odpowiedniego wykonania procesu inwestycyjnego w obszarze doboru i dostawy systemów mocowań. Ponadto firma zajmuje się dostarczaniem najwyższej jakości produktów, wykorzystując kompetencje pracowników oraz współpracując z głównymi ośrodkami badawczymi i naukowymi. Wynikiem tych działań jest pierwszy w Polsce dokument – Krajowa Ocena Techniczna dla produktów ENERGY5, wydany przez Instytut Techniki Budowlanej. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i materiałowe, innowacyjność oraz szeroki zakres indywidualnej obsługi powodują, że oferta firmy dopasowana jest do oczekiwań i zmieniających się potrzeb rynku. Wśród kluczowych produktów znajdują się: systemy mocowań na dachy płaskie i skośne, systemy elewacyjne, konstrukcje naziemne, także te z przeznaczeniem na miejsca parkingowe.

Premium Mounting Technologies GmbH & Co. KG jest stosunkowo młodą, to także innowacyjną i prężnie rozwijającą się firmą. Dotychczasowe, piętnastoletnie doświadczenie na rynku zapewnia zaspokojenie potrzeb Klientów. Firma posiada w swojej ofercie innowacyjne systemy montażu do dachów spadzistych i płaskich o wysokiej wydajności w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Wg producenta najnowszy system montażu na płaskim dachu EVO 2.0 gwarantuje możliwie najkrótszy czas instalacji, najwyższe współczynniki bezpieczeństwa i bezkonkurencyjną jakość w parze ze standardowym dziesięcioletnim ubezpieczeniem PMT. Premium Mounting Technologies GmbH & Co. KG  jest jedną z pierwszych firm, które otrzymały Ogólne Aprobaty Budowlane od Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej dla wszystkich aerodynamicznych systemów montażu na płaskich dachach „EVOlution” i „EVO 2.0”, co podkreśla standardy jakości ich produktów. Niepenetrujący system montażu Flat Direct do dachów spadzistych cechuje szeroki wachlarz zastosowań oraz możliwości zastosowania w dotychczas nieużywanym segmencie dachu. Bez względu na rodzaj dachu, Flat Direct jest zawsze optymalnym wyborem, bez penetracji do nachylenia dachu do 30°. Za niewielką dopłatą firma oferuje także dwudziestoletnią ochronę ubezpieczeniową PMT PROOF i gwarancję na ich system. Ponadto PMT ogromną wagę przywiązuje do obsługi klienta i każdego traktuje indywidualnie, wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom.

Fotowoltaika będzie wiodącym tematem tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów RE-energy. Poza ofertami firm konstrukcyjnych, podczas wydarzenia, będzie można zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów falowników, modułów fotowoltaicznych, liczników, a także wielu innych narzędzi niezbędnych do instalacji fotowoltaicznej.

IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, organizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki pozwoli zaczerpnąć wiedzy od autorytetów z branży. Dr Stanisław Pietruszko, prekursor fotowoltaiki w Polsce, rokrocznie przyciąga masę uczestników z branży. Forum PV – jak nie instalować, jakich błędów unikać daje natomiast szansę do dyskusji i wymiany doświadczeń. 

Istotnym punktem tegorocznej edycji RE-energy będzie IV Kongres Magazynowania Energii w Polsce, którego współorganizatorem jest ADM Poland. Jego przewodnicząca Barbara Adamska tradycyjne zadbała o bardzo atrakcyjny program.

W ramach targów będzie także oferowana usługa spotkań kooperacyjnych, która pozwala na znalezienie potencjalnych partnerów biznesowych.

 

Dowiedz się więcej