Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy zakończyła się sukcesem. W dniach 10-11 września 2019 w warszawskim EXPO XXI odbyło się spotkanie branży OZE z Polski i nie tylko. Profesjonalne konferencje, międzynarodowi wystawcy, fora branżowe oraz innowacyjne technologie zgromadziły rzesze zwiedzających, zainteresowanych użytkowaniem i generowaniem energii przyszłości. Królowała przede wszystkim fotowoltaika, ale można było także zapoznać się nowinkami z branży rekuperatorów, pomp ciepła czy szeroko pojętych budynków energooszczędnych.

Ceremonię Otwarcia uświetnili: Stefan Kamiński – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Tomasz Schweitzer – Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Józef Neterowicz – Przedstawiciel Związku Powiatów Polskich i Członek Zarządu oraz Dyrektor Zarządzający IBC Investments i EXPO XXI Piotr Kubica. Wszyscy zgodnie podkreślali ważną rolę OZE w polskiej polityce energetycznej.

IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, która organizowana była przy współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki, także wzbudziła spore zainteresowanie. Uczestników zaszczyciła swoją obecnością Jadwiga Emilewicz - Szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Jej wizyta została pozytywnie odebrane przez słuchaczy.

We wtorek odbyło się również Forum Budynek Energooszczędny w Praktyce, które zgromadziło wielu zainteresowanych. Środa również obfitowała w interesujące wydarzenia. IV kongres Magazynowania Energii w Polsce, organizowany we współpracy z ADM Poland, zebrał duże grono słuchaczy.

„Forum PV jak nie instalować, jakich błędów unikać” prowadzone przez Macieja Juźwika z PV Lab zgromadziło wiele osób zainteresowanych tematem. Forum zakończyło się rozdaniem nagród w konkursie dla instalatorów, organizowanym wspólnie z Magazynem Fotowoltaika.

Organizowana we współpracy z wydawnictwem ARTSMART, Konferencja Czysta Energia Czyste Powietrze w Mieście, była miejscem wymiany informacji dotyczących walki ze smogiem.

Forum „Rynek Energii Odnawialnej i efektywności energetycznej Ukrainy – nowy polsko-ukraiński horyzont inwestycyjny” dało możliwość poszerzenia wiedzy i wysłuchania prezentacji przedstawicieli europejsko-ukraińskiej Agencji Energetycznej.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także Strefa Networkingu - miejsce wielu spotkań biznesowych. Za to Strefa Kariery organizowana wraz z portalem Teraz Środowisko dała młodym osobom szansę na zdobycie informacji dotyczących możliwości rozwoju i kariery w branży OZE.

Podczas targów odbyło się również oficjalne wręczenie nagród.
Zwyciężyły następujące produkty:

  • rekuperatory PRANA,
  • konstrukcje fotowoltaiczne B&K Solare Zukunft,
  • moduły fotowoltaiczne Soluxtec SA,
  • QLEEN Disy Full Version firmy LEWI-Polska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów, nie tylko na polskim rynku.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej edycji RE-energy. 


 

Dowiedz się więcej