Rosnące ceny paliw oraz troska o czyste środowisko i zdrowie najbliższych sprawiają, że rynek energooszczędnych urządzeń grzewczych przeżywa obecnie niesamowity rozwój. Liderem w dziedzinie wykorzystania odnawialnych źródła energii jest firma Ariston.

Taniej, zdrowiej, bezpieczniej.. czyli nowe urządzenia od Ariston.
Ogromne zainteresowanie nowoczesnymi technologiami to w dzisiejszych czasach konieczność spowodowana przysłowiowym zaciskaniem pasa. Sytuacja ta dotyczy zarówno instytucji i firm, jak również konsumentów nazywanych potocznie Kowalskimi. Z tego powodu inwestorzy szukają rozwiązań, które ułatwią im życie, a jednocześnie pozwolą im zapewnić oszczędności w domowym oraz firmowym budżecie. Jednym z najprostszych rozwiązań, pozwalających w ekonomiczny sposób spojrzeć na wydatki związane z ogrzewaniem, są energooszczędne urządzenia marki Ariston. W ofercie producenta w ostatnim czasie pojawiły trzy bardzo nowoczesne rozwiązania:

- gazowy przepływowy podgrzewacz wody FAST EVO,
- kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy GENUS PREMIUM EVO,
- podgrzewacz wody z pompą ciepła NUOS PRIMO.

Wprowadzone na polski rynek technologie zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne oraz bardzo przyjazne (intuicyjne) systemy sterowania. Nowości włoskiego producenta, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań grzewczych, gwarantują uzyskanie znaczących oszczędności finansowych oraz niezawodność przez długie lata.

FAST EVO


Gazowy przepływowy podgrzewacz wody FAST EVO na tle konkurencji wyróżnia się bardzo atrakcyjnym włoskim wzornictwem oraz harmonijnie wkomponowanymi walorami użytkowymi. Dzięki temu urządzenie dobrze prezentuje się zarówno w kuchni, jak i łazience. Bardzo mocną stroną urządzenia jest czytelne i dobrze zorganizowane menu, skupiające wszystkie funkcje w zasięgu ręki. Największą zaletą podgrzewacza wody FAST EVO jest system zapłonu elektronicznego. Dzięki niemu można było zlikwidować funkcję płomienia dyżurnego, który był prawdziwym „pożeraczem gazu”. Urządzenie wyposażono również w elektroniczną sondę NTC i modulację palnika. Rozwiązanie to pozwala uzyskać stałą temperaturę wody niezależnie od jej przepływu - od najniższego, czyli 2 litrów/min. aż do najwyższego, czyli 11 litrów/min. Konstrukcja przepływowego podgrzewacza wody została tak wykonana, że nawet przy niskich wartościach ciśnienia wody (już od 0,1 bara) urządzenie jest w stanie poprawnie wykonać swoje zadania. FAST EVO to również synonim najwyższego bezpieczeństwa pracy. Zastosowanie systemu jonizacyjnego gwarantuje, że dopływ gazu będzie automatycznie odcięty w momencie zaniknięcia płomienia. Podgrzewacz wody jest również wyposażony w czujnik zwrotny ciągu kominowego, dzięki czemu wyłącza się natychmiast w przypadku wystąpienia zakłóceń w odprowadzaniu spalin przez przewód kominowy.

GENUS PREMIUM EVO


Kondensacyjny kocioł gazowy GENUS PREMIUM EVO to urządzenie grzewcze średniej mocy od 24 do 35 kW. Wyposażono go w najnowocześniejsze i najbardziej energooszczędne rozwiązania techniczne, które poprawiają komfort obsługi oraz pozwalają na znaczące oszczędności podczas użytkowania. Kocioł kondensacyjny GENUS PREMIUM EVO zaopatrzono w wentylator modułowy, który sam się adaptuje, pompę obiegową o dużej wydajności oraz wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. Urządzenie firmy Ariston zostało tak zaprojektowane, że bez problemu może współpracować z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Dla łatwej i wygodnej obsługi zamontowano w nim także wielofunkcyjny wyświetlacz LCD oraz zintegrowane złącze BUS, a dzięki protokołowi BUS BRIDGENET można je w prosty sposób zintegrować z systemami solarnymi. Kocioł ma także wbudowane zewnętrze złącze analizy spalin i czujnik ciśnienia minimalnego. Urządzenie wyposażono dodatkowo w funkcję zapobiegającą zamrożeniu i blokadzie pompy oraz funkcję odpowietrzania kotła.

NUOS PRIMO


Podgrzewacz wody z pompą ciepła powietrze – woda NUOS PRIMO dostępny jest w zintegrowanej wersji wiszącej o pojemności 80 oraz 100 litrów. COP urządzenia wynosi 3 (zgodnie z EN 255-3), zaś jego działanie w trybie pompy ciepła odbywa się w przedziale temperatur od 10°C do 40°C. Model ten wyposażony został w funkcję GREEN, która pozwala ogrzać wodę do 55°C, jednocześnie zapewniając bardzo niskie zużycie energii elektrycznej (jedynie 250 W). Rozwiązanie to gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacyjne podczas produkcji ciepłej wody użytkowej, co w efekcie może zapewnić oszczędności sięgające nawet 75%! Podczas pracy w opcji FAST/BOOST pompa ciepła i grzałka elektryczna pracują w tym samym czasie. Tryb ten może być wybrany manualnie, gdy zaistnieje nagła potrzeba użycia ciepłej wody. Maksymalna temperatura możliwa do osiągnięcia wynosi wówczas 65°C. Można więc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że NUOS PRIMO wytycza nowe standardy wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, maksymalizując jednocześnie komfort i oszczędność energii elektrycznej.