Firma Ekoklimax-Projekt, która jest producentem central wentylacyjnych Ekozefir wprowadza na rynek systemy odkurzania centralnego. Firma jest dystrybutorem marki HUSKY® oraz DUOVAC®.

Systemy odkurzania centralnego tylko w Ekoklimax-Projekt!

Teraz planując budowę swojego wymarzonego domu możecie Państwo nie tylko z pomocą Ekoklimax zadbać o prawidłową wentylację i odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach ale także o czystość oraz o komfort sprzątania.

Systemy odkurzania centralnego to nowoczesny, komfortowy i zdrowy sposób na utrzymanie w domu porządku.

System centralnego odkurzania umożliwia nam prawie całkowite usunięcie zanieczyszczeń i alergenów. Dzięki temu znacząco poprawia się jakość powietrza, którym oddychamy, a samo odkurzanie jest dokładne, prostsze i wygodniejsze.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy.
Systemy odkurzania centralnego

System centralnego odkurzania – dlaczego lepszy od tradycyjnego odkurzacza?

Jednostka centralna w Systemie Centralnego Odkurzania, która montowana jest na stałe, posiada silnik o zwiększonej mocy. Dzięki temu wydajność i moc ssąca takiego rozwiązania jest zdecydowanie większa od tradycyjnych rozwiązań. Pozwala to na bardziej efektywne usuwanie z domu zanieczyszczeń, a w szczególności mikroskopijnych pyłków, zarodników grzybów i drobin kurzu wywołujących alergie.

Tradycyjne odkurzacze przenośne wraz z zanieczyszczeniami zasysają powietrze, które po podgrzaniu przez silnik jest wydmuchiwane do odkurzanego powietrza. Wywołuje to ruch powietrza, który wzmaga recyrkulację kurzu w pomieszczeniu, które sprzątamy. W przypadku Systemu Centralnego Odkurzania zbiornik na zanieczyszczenia znajduje się przy jednostce centralnej, a wydmuch powietrza znajduje się poza odkurzanym pomieszczeniem. Najczęściej umieszcza się go na zewnątrz budynku.

System Centralnego Odkurzania jest cichy, pracuje dużo ciszej niż tradycyjny odkurzacz przenośny. Umieszczona na zewnątrz jednostka centralna nie zakłóca ciszy w odkurzanym pomieszczeniu. Jedyny słyszalny odgłos to zasysane powietrze.

Na uwagę zasługuje również wygodna eksploatacja Systemu Centralnego Odkurzania. Posługujemy się tylko bardzo lekkim wężem podłączonym do gniazd ssących. Odkurzacz tradycyjny wymaga od nas monitorowania konieczności wymiany worków, ciągnięcia za sobą splątanego kabla zasilającego czy też dźwigania ciężkiego urządzenia. W przypadku Systemu Odkurzania Centralnego nie występuje żadna z powyższych niedogodności.Praktycznie 100procentowe usunięcie zanieczyszczeń i alergenów znacząco poprawia jakość powietrza, którym oddychamy, a samo odkurzanie jest dokładniejsze, prostsze i dużo bardzie wygodne.