Cisza i spokój we włoskich kuchniach. Opatentowany system wentylacji Zeus izolowany pianką Basotect® firmy BASF.

System wentylacyjny Zeus izolowany Basotect BASF
Włoska firma Nuove Dimensioni Ambientali, SpA (NDA) wykorzystuje Basotect® - materiał izolacyjny firmy BASF, do izolacji termicznej i akustycznej systemu wentylacyjnego o nazwie Zeus.


Użyta 20 mm grubości pianka BASF sprawia, że​​ system wentylacji Zeus spełnia wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej dla budynków mieszkalnych we Włoszech - minimum 40dB (Decreto del Presidente del Consiglio dei Ministri z dnia 5 grudnia 1997).

Wentylacja Zeus mierzy 45x34x18 cm i posiada wlot powietrza o średnicy 15 cm. System można łatwo wkomponować w fasady budynków. Ten rodzaj wentylacji, zgodnie z normą EN 14366, jest określony wg włoskich przepisów, dla pomieszczeń kuchni, ze względów bezpieczeństwa, ponieważ gaz jest podstawowym paliwem do gotowania.
Istotnymi cechami tego rozwiązania jest też pochłanianie dźwięku i izolacja cieplna, która eliminuje mostki termiczne w ścianie.

Jest to pierwszy przypadek użycia pianki Basotect BASF w systemach wentylacyjnych.

O Basotect
Basotect jest pianką o unikalnym wachlarzu właściwości. Materiał, z którego jest wykonana sprawia, że Basotect jest ​​trudnopalny i odporny na tarcie i może być używany z w temperaturach do 240 stopni Celsjusza, zachowując swoje właściwości. Ze względu na otwartą strukturę komórek pianki, Basotect jest lekki, dźwiękochłonny, elastyczny nawet w niskich temperaturach i jest bardzo dobrym izolatorem. Basotect jest bardzo elastyczny i może być łatwo dostosowany do różnych kształtów. Co ważne, pianka nie zawiera włókien mineralnych. Więcej informacji na stronie www.basotect.com.

O wentylacji Zeus
Zeus jest kompaktowym systemem wentylacji z fabrycznie zamontowanym 24-godzinnym timerem oraz termostatem. Charakteryzuje się bezobsługową pracą, brakiem filtrów do wymiany i doprowadza świeże powietrze, kiedy i gdzie jest to potrzebne. Zeus to system łatwy do zainstalowania. Zeus jest zarejestrowaną marką N.D.A. i pierwszym opatentowanym systemem wentylacyjnym w Europie uprawnionym do używania znaku CE (wg "Wyroby budowlane" grupy 89/106/CEE), uznawanym w całej Europie. Wymiary: 45x34x18 cm; otwór wlotowy 15 cm; pobór mocy 120 V; 60Hz; 43 A; 35 W.