Jakie mamy oczekiwania wobec systemu instalacyjnego? Głównie są to bardzo dobre parametry techniczne, wysoka trwałość, szybka metoda montażu oraz gwarancja bezawaryjnej pracy przed długie lata. Wszystkie te cechy charakteryzują kompletny i w pełni profesjonalny system Cleverfit, oferowany przez markę Purmo.

System rurowy nowej generacji Cleverfit

System Purmo Cleverfit jest systemem tworzywowym, w skład którego wchodzą wielowarstwowe rury z wkładką aluminiową, zaprasowywane kształtki oraz specjalistyczne narzędzia do wykonania połączeń (zaciskarki ze szczękami o profilu TH lub U, kalibratory i nożyce do cięcia rur). Wszystkie komponenty systemu są do siebie perfekcyjnie dopasowane i spełniają najwyższe standardy jakości.

W Cleverfit występują dwa rodzaje rur: PE-RT/AL/PE-RT (w średnicach 16-32mm) oraz PE-X/AL/PE-X (w średnicach 40-63mm). Rury te łączą w sobie zalety tworzyw sztucznych oraz metalu. Śmiało możemy je zastosować w instalacji centralnego ogrzewania, ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, wody użytkowej i wody pitnej. Doskonale sprawdzą się także w przypadku nietypowych rozwiązań, jak np. instalacja sprężonego powietrza, transport wody lodowej w instalacjach chłodniczych czy też transport wody deszczowej w instalacjach sanitarnych.

Rury Purmo Cleverfit są wysoce elastyczne (nawet w ujemnych temperaturach) i dają się ręcznie wyginać, dzięki czemu proces montażu przebiega sprawnie i szybko. Podczas układania instalacji możemy w łatwy sposób ominąć przeszkody oraz radykalnie ograniczyć liczbę zużytych kształtek. Wkładka aluminiowa gwarantuje, że rury Cleverfit są wytrzymałe na ciśnienie robocze do 10 bar, odznaczają się o wiele mniejszą wydłużalnością termiczną w porównaniu do rur jednorodnych i wykazują pełną odporność na korozję. Wszystko to decyduje z kolei o ich przewadze nad rurami stalowymi. Nie bez znaczenia jest także technologia ich łączenia, a mianowicie zaprasowywanie. Połączenia zaprasowywane są nierozerwalne, przy tym zapewniają całkowitą szczelność systemu, a jeśli zachodzi taka potrzeba, umożliwiają korektę układu instalacji (połączenia są obracalne). Co więcej, rury Cleverfit nie zarastają i nie wpływają na jakość wody, która nimi płynie. 

Każda rura Purmo Cleverfit podlega ciągłej kontroli na wszystkich etapach produkcji. Proces monitoringu obejmuje liczne testy zgodne z normą PN EN 21003, w tym także unikatowy w branży test na przepuszczalność helu, pozwalający wykryć nawet najmniejszą niedoskonałość ścianki. Badania te pokazują, że trwałość rur Cleverfit wynosi znaczne więcej niż wymagane 50 lat.Dowiedz się więcej