Uzyskanie maksymalnego komfortu, zarówno we własnych czterech kątach, jak i w pracy podczas wykonywania ważnych obowiązków, jest możliwe. W jaki sposób? W wyniku uzyskania niskiego stopnia hałasu. Ciszę na co dzień mącą niechciane odgłosy wydobywające się z instalacji wodno-kanalizacyjnej, która znajduje się wewnątrz budynku. Niepożądane dźwięki mogą zostać całkowicie wyeliminowane przez specyficzną otulinę Tubolit AR Fonowave firmy Armacell. Izolacja może być wykorzystywana zarówno w dużych, publicznych obiektach, jak i w budownictwie jednorodzinnym.

System izolacji akustycznych Tubolit AR Fonowave.

Niegdyś instalacje wodno-kanalizacyjne były zbudowane z ogromnych rur betonowych czy żeliwnych, dzisiaj zaś składają się z lekkich materiałów, takich jak polichlorek winylu, polipropylen oraz żywica poliestrowa usztywniona włóknem szklanym. Jest to z pewnością dobre rozwiązanie, ale ma jedną znaczącą wadę – nie tłumi odgłosów przepływającej wody, a co za tym idzie, rury bardzo łatwo wpadają w wibracje, w odróżnieniu od swoich solidnych poprzedników. Hałas wydobywający się z niewłaściwie zaizolowanej instalacji wodno-kanalizacyjnej jest najbardziej uciążliwy w budynkach mieszkalnych, zwłaszcza późnymi wieczorami lub w nocy - nasz spokój może zostać przerwany przez innych lokatorów, korzystających z kuchni czy łazienki. Odpowiednia izolacja przewodów jest ważna także w przypadku obiektów publicznych, np. w biurowcach, szpitalach, szkołach i hotelach. I tak mały komfort akustyczny jeszcze drastyczniej spada, biorąc pod uwagę fakt, że w takich pomieszczeniach przebywa duża liczna osób.

Optymalne zabezpieczenie

Naprzeciw wszelkim problemom związanym z przenoszeniem hałasu z rur kanalizacyjnych oraz przewodów odprowadzających wodę deszczową, wychodzi otulina Tubolit AR Fonowave firmy Armacell. Spieniony polietylen o grubości 9 mm redukuje poziom hałasu aż do 11 dB, a szczególnie nakreślona powierzchnia wewnętrzna otuliny zapewnia minimalny kontakt z powierzchnią rury. To z kolei przyczynia się do niwelacji szumów, które mogą powstawać w trakcie użytkowania instalacji. Dodatkową zaletą jest to, że otulina Tubolit AR Fonowave ogranicza rozprzestrzenianie się pary wodnej. Zamknięta struktura komórkowa zapobiega jej skraplaniu na powierzchni rur, co eliminuje ryzyko utworzenia się pleśni i grzybów, a także zawilgocenia ścian.

Błyskawiczny i prosty montaż

Montaż, tak ważny w kwestiach wszelkiego typu izolacji, w przypadku otuliny Tubolit AR Fonowave firmy Armacell, jest wyjątkowo prosty. Wszystko to dzięki dużej elastyczności, lekkości oraz taśmie samoprzylepnej. Dodatkowe ułatwienie stanowi osłona z folii poliolefinowej pokrywająca otulinę i chroniąca przez niechcianymi otarciami związanymi z montażem. Tubolit wystarczy nasunąć na rurę tuż przed zespawaniem, bądź też naciąć i wsunąć na gotowy element instalacji. Całość należy zabezpieczyć klejem lub klipsami. I choć o odpowiednią izolację rur powinno się dbać już na etapie budowy, to otulinę Tubolin AR Fonowave można montować również na instalacji wykończonej.

Hałas jest wrogiem skutecznej pracy i dobrego wypoczynku. Niestety, jesteśmy na niego narażeni dosłownie wszędzie – w pracy, w szkole, a nawet w domu. Musimy zatem starać się o zapewnienie należytej ciszy. Do tego trudnego zadania przyda się otulina firmy Armacell, która jest w stanie zredukować uciążliwe dźwięki pochodzące z instalacji wodno-kanalizacyjnej. I nie tylko w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej.