W kwietniu 2014 r. świdnicka firma Klingenburg International zainstalowała swoje urządzenia na platformie wiertniczej na Morzu Bałtyckim. Jest to efekt nawiązania współpracy z jednym z najlepszych polskich przedsiębiorstw pod względem efektywności gospodarczej. Celem instalacji urządzeń firmy Klingenburg jest dostarczenie komfortowej, bezpiecznej i energooszczędnej przestrzeni do pracy i przebywania.

Świdnicka firma na Morzu Bałtyckim
W centrum produkcyjnym usytuowanym na morskiej platformie wiertniczej zainstalowano produkty linii Klingenburg UVC TECHNOLOGY, które służą do dezynfekcji powietrza wewnętrznego. Innowacyjna technologia opracowana we własnym ośrodku badawczo-wdrożeniowym stosująca promieniowanie ultrafioletowe i najwyższej jakości materiały zapewnia bezpieczeństwo użytkowników oraz brak zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Platforma

Powietrze może być dezynfekowane bez przerwy i bez konieczności wyprowadzania pracującej na platformie załogi. Takie rozwiązanie gwarantuje czyste powietrze wewnętrzne, zmniejsza ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych, przez co pozwala zwiększyć wydajność pracowników. Jest to szczególnie istotne ze względu na charakter oraz wymagające środowisko pracy na platformie wiertniczej.

Firma Klingenburg International jest wiodącym producentem urządzeń do odzysku energii cieplnej oraz posiada wieloletnie doświadczenie w branży klimatyzacyjno-wentylacyjnej. Produkowane urządzenia charakteryzują się najwyższą jakością oraz zaawansowaniem technologicznym.