Swegon wprowadza na rynek najnowszą wersję szwajcarskiego nawilżacza rezystancyjnego o nazwie Condair RS.

Swegon wprowadza do oferty elektryczny, rezystancyjny nawilżacz parowy typu Condair RS.

Nowy model zastąpi dotychczasowy o nazwie Mk5. Wszystkie, tak bardzo cenione przez użytkowników cechy nawilżaczy rezystancyjnych Condair zostały przeniesione do najnowszego modelu, a dodatkowo, Condair RS oferuje kilka dodatkowych udogodnień. Część z nich była podyktowana wymaganiami naszych klientów, a część stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowych funkcjonalności jeszcze bardziej ułatwiając zastosowanie oraz konserwację tego urządzenia. Najważniejsze cechy nawilżaczy Condair RS to oczywiście zewnętrzny zbiornik osadów, który sprawia, że konserwacja nawilżacza jest bardzo szybka i prosta, a dodatkowo zabezpiecza cały nawilżacz przed niekorzystnym wpływem odkładającego się kamienia. Condair RS jest jeszcze bardziej niezawodny i jeszcze łatwiejszy w obsłudze.

Dodatkowe i nowe cechy nawilżacza to wbudowana możliwość komunikacji z BMS za pośrednictwem protokołu Modbus, fabryczna możliwość łączenia dwóch nawilżaczy w zestaw o łącznej wydajności 160 kg/h oraz ujednolicony, zgodny z pozostałymi urządzeniami Condair interfejs panelu obsługowego.

Dostępne wersje wykonania:
Seria nawilżaczy Condair RS dostępna jest w dwóch wersjach. Condair RS "Visual" jest jednostką uniwersalną do wszelkich zastosowań, podczas gdy Condair RS "Process" stosowany jest w procesach produkcyjnych i laboratoriach w związku z jego bardzo dużą dokładnością. W zależności od potrzeb dostępne są nawilżacze o wydajnościach od 5-80 kg/h, a wydajność każdego jest płynnie sterowana w zakresie od 0-100 %.

Prosta instalacja:
Kompaktowa konstrukcja sprawia, że montaż nawilżacza jest bardzo prosty. Dodatkowo dzięki temu również konserwacja jest prosta i szybka, a praca bezawaryjna.

Woda dowolnej jakości:
Produkcja pary oparta jest o rezystancyjne elementy grzejne, których działanie nie jest uzależnione od jakości wody. Z tego powodu może być stosowany zarówno z surową wodą pitną jak i z wodą zdemineralizowaną.

Wysoka dokładność:
Technologia zastosowana w nawilżaczu Condair RS pozwala osiągnąć bardzo wysoką dokładność nawilżania. Condair RS Process osiąga dokładność +/- 2% a z wodą zdemineralizowaną nawet +/- 1% wilgotności względnej.

Łatwe podłączenie do systemu BMS:
Nawilżacze Condair RS w standardzie wyposażone są w interfejs komunikacyjny Modbus, który za pomocą prostej przystawki może być rozszerzony o protokół BacNet.