Swegon Air Academy to inicjatywa firmy Swegon. Tym razem konferencja odbyła się w dniach 6 i 7 maja br. w dwóch polskich miastach: Łodzi i Krakowie. Ponadto Swegon gościł na swojej konferencji wykładowców światowej klasy: Petera Simmonds oraz Carlosa Lisboa.

Swegon-podsumowanie konferencji Swegon Air Academy.

Podczas konferencji prowadzący Peter Simmonds i Carlos Lisboa starali się odpowiedzieć na pytanie „Czy można uzyskać wysoki komfort cieplny w budynku przy optymalnym zużyciu energii”.

Peter Simmonds, Ph. D. jest uznanym autorytetem w dziedzinie systemów chłodzenia i ogrzewania radiacyjnego, a także komfortu cieplnego. Od 1983 roku jest zaangażowany w tworzenie i rozwój belek pasywnych i aktywnych, zaprojektował też wiele systemów na całym świecie.

Carlos Lisboa jest profesjonalnym doradcą technicznym w zakresie efektywności energetycznej oraz ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji zwłaszcza pod kątem projektowania instalacji HVAC, oceny systemów HVAC, symulacji zużycia energii, oceny i zarządzania zużyciem energii oraz jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Peter prowadził już SAA w Polsce w zeszłym roku w Warszawie i Szczecinie, natomiast Carlos  gościł tu po raz pierwszy.

W tegorocznej SAA wzięło udział ponad 80 projektantów.
Po wykładach wywiązały się ciekawe dyskusje, które przeniosły się później na mniej oficjalny grunt i były kontynuowane przy kawie.