" Na co dzień nie zauważamy upływającego czasu, delikatny rytm życia odmierzany przez sekundy, które łączą się w minuty, minuty stają się godzinami, z których dalej wyrastają dni, miesiące i lata. W 2016 roku mija 25 lat działalności firmy Swegon Sp. z o.o na polskim rynku.

Swegon 25-lecie działalności w Polsce.

Z perspektywy czasu to ćwierćwiecze wniosło wiele pozytywnych zmian: dojrzało pokolenie młodych ludzi, którzy urodzili się w wolnym kraju i nie pamiętają epoki komunizmu, w błyskawicznym tempie rozwinęła się rodzima gospodarka, przedsiębiorcy musieli nauczyć się pracować na nowych zasadach. Część firm nie wytrzymała tej konkurencji, ale wiele wykorzystało swoją szansę i osiągnęło mocną pozycję na rynku. Możemy z dumą powiedzieć, że do tej drugiej grupy należy też nasza organizacja.


Działająca w branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej  firma Swegon Sp. z o.o. stanowi część znanego w świecie od wielu lat szwedzkiego koncernu Swegon AB.  Historycznie podstawy organizacji tworzyły trzy marki: PM Luft,  Sifab i Farex, które w 2005 r. przekształciły się w Swegon. W dniu dzisiejszym Swegon to organizacja niezwykle sprawna, prężna i odpowiedzialnie społecznie, co przekłada się na świetne rezultaty pracy i stały rozwój firmy. Swegon AB jest właścicielem ponad dziesięciu różnych zakładów produkcyjnych i usługowym oraz partnerem kilkunastu innych w Europie, Ameryce Północnej, Azji, a nawet Nowej Zelandii.


Ten sukces nie wziął się oczywiście z niczego. Latami wspólnie i solidnie pracowaliśmy na miano jednego  z najbardziej znanych i cenionych producentów urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych  w Europie. Jeszcze trudniejsze były początki organizacji w Polsce, które przypadły na lata przemian gospodarczych i choć perspektywy były wówczas ogromne, to realizacja celów stanowiła prawdziwe wyzwanie. Musieliśmy od podstaw stworzyć pozytywny wizerunek marki, zakorzenić się w świadomości Polaków i przekonać ich do nas. Był to proces, którego w żaden sposób nie dało się pominąć, ale szybko zauważyliśmy rezultaty naszych starań. Od początku bowiem w założenia naszej firmy wpisane były zaufanie, dokładność, solidność i wnikliwość. To była opoka, na której budowaliśmy dobrą i silną firmę.
Dziś Swegon w Polsce oferuje szeroką gamę produktów i usług. Urządzenia wentylacyjne, klimatyzacyjne, chłodnicze, systemy nawilżania, systemy sterowania - to wszystko produkty tworzone z myślą o najwyższej jakości, nowoczesnej technologii i efektywnych parametrach pracy. Ciągle poszerzamy zakres działań naszego serwisu, wiedząc, jak ważna w cyklu życia produktu jest jego poprawna eksploatacja. Kolejnym istotnym obszarem naszej aktywności jest doradztwo techniczne. Staramy się służyć doświadczeniem i pomocą, a w razie potrzeby korzystamy z zasobów wiedzy wewnątrz firmy, aby znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie, dopasowane do indywidualnych wymagań. Jest dla nas istotne, by nasza oferta była kompleksowa, rzeczowa i optymalna dla każdego klienta.


Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialna firma widzi więcej niż inni, może więcej niż inni, i chce więcej niż inni, dlatego pozostajemy aktywni na polu rozmaitych przedsięwzięć proedukacyjnych. Organizujemy bezpłatne warsztaty i szkolenia dla pracowników, projektantów i instalatorów, na których mogą doskonalić swoje umiejętności lub poznać nowe produkty Swegon. Mamy możliwość wspomagania prezentacji korzystając z mobilnego centrum pokazowego Swegon On Tour, gdzie zainstalowane są nasze urządzenia.


Swegon Sp. z o.o. występuje także w roli organizatora spotkań i seminariów Swegon Air Academy, których  motywem przewodnim jest stworzenie platformy wymiany wiedzy z zakresu klimatyzacji i wentylacji. Studentom, chcących poszerzyć swoje horyzonty, dajemy możliwość zdobycia doświadczenia poprzez udział w letnich praktykach zawodowych, podczas których mają szansę poznać ciekawe rozwiązania i ukierunkować się na istotne kwestie zawodowe.


Staramy się patrzeć perspektywicznie, toteż przykładamy wielka wagę do budowania wewnętrznego kapitału zaufania. Bez wątpienia pozycję Swegon Sp. z o.o. wypracowali w znacznej mierze lojalni i odpowiedzialni pracownicy i to oni stanowią największą wartość naszej firmy. Przykładamy dużo uwagi, aby dobrze czuli się w miejscu pracy i identyfikowali się z marką. Długoletnie staże pracy wskazują na to, że ten wysiłek organizacyjny nie poszedł na marne.  


Swegon w Polsce co roku zwiększa obroty i wciąż się rozbudowuje, dlatego konieczne jest nieustanne usprawnianie narzędzi pracy we wszystkich obszarach firmy, aby zapewnić sprawne i efektywne działanie. Jak mówi Prezes Swegon Sp. z o.o. Witold Leven: „Jednym z elementów osiągnięcia sukcesu jest m.in. właściwa współpraca między poszczególnymi działami naszej firmy. Działami, które zajmu­ją się różnymi sprawami, ale które stanowią o wspólnym sukcesie. Na końcowy sukces pracuje zawsze cały team. Ważne jest, by rozumieć uwarunkowania innych działów i współpracować z nimi we właściwy sposób. Mam tu oczywiście na my­śli nasze wszystkie działy: handlowy, serwis, ekonomię, logistykę, marke­ting, administrację i magazyn”.


Osiągnęliśmy wiele, ale nie byłoby nas tutaj, gdyby nie zaufanie, jakim Państwo nas obdarzyli, Właśnie dlatego należą się Wam specjalne podziękowania - za zaufanie, wytrwałość i lojalność, a z czasem też zwykłą ludzką przyjaźń, bo w końcu z niektórymi znamy się już od ćwierćwiecza.


Mamy nadzieję na kolejne lata owocnej współpracy, czego Państwu i sobie bardzo serdecznie życzymy.

 

Swegon"

 

Sprawdź ofertę Swegon